Babam Çatlı-Gökçen Çatlı

Gökçen Çatlı’nın Babam Çatlı Kitabını Oku, Gökçen Çatlı’nın Babam Çatlı Kitabının Özeti, Gökçen Çatlı’nın Babam Çatlı Kitabından Sözler, Gökçen Çatlı’nın Babam Çatlı Kitabının Konusu, Gökçen Çatlı’nın Babam Çatlı Kitabı Hakkında.

Gökçen Çatlı’nın kaleminden babası Abdullah Çatlı’yı ve yaşadıklarını anlattığı  ‘’ Babam Çatlı ‘’ kitabı. Gökçen Çatlı kitapta babası Abdullah Çatlı’nın sözleri de yer vermiştir.

Abdullah Çatlı’nın kızı Gökçen Çatlı’nın ‘’ Babam Çatlı ‘’ adlı kitabından alıntılar:

Bu akşam soğuk olacak eve girmeyin.

3 Kasım habercisi olan son telefon konuşmamız: ‘’ Kızım sana bırakabileceğim en büyük mirasım yaşadıklarımdır. Başını hiçbir zaman eğmeyeceksin.’’

Onun içinde mor dağlara türkü söylemek, uzaktan geçen turnalara el sallamak vardı. O bir devre damgasını vurdu ama içindeki türküyü hiç duymadılar, dinlemediler… Yükselen canhıraş çığlıkların ortasında hep bir “sebep” olarak görüldü, gösterildi.

Oysa bir insanın tek başına bu kadar “çok sebep” olması mümkün değildi. ‘’ Utanç Duvarları ‘’ gibi yükselen tek yanlı sese verilen bir cevabı özleyenlere ve “Utanç Duvarları”nın acımasız mimarlarınadır sözümüz…

Sadece ve sadece dile getirilmemiş gerçeklerin hikâyesini okumak hakkı, bu hakkı isteyen herkesindir.

3.78/5 (18)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.