Ayrton Senna Sözleri

Ayrton Senna’nın Formula Hakkındaki Sözleri, Ayrton Senna’nın Özlü Sözleri, Ayrton Senna’nın Söylemiş Olduğu Sözler, Ayrton Senna’nın Anlamlı Sözleri, Ayrton Senna’nın Resimleri, Ayrton Senna’nın Spor Sözleri, Ayrton Senna’nın Yarışçılar Hakkındaki Sözleri.

Formula 1 Dünya Birinciliğini 3 kez kazanmış olan Brezilyalı efsane yarışçı Ayrton Senna’nın sözleri:

Yarışlar, rakiplerle rekabet benim kanımdadır, benim bir parçam ve hayatımın büyük bir bölümüdür. Eğer sonuçta hayatıma mal olacak bir kaza geçireceksem, tek dileğim her şeyin çabuk ve bir anda olmasıdır. Tekerlekli sandalyeye mahkûm kalmak istemem veya hastane köşelerinde yıllarca sürünmekte istemem. Yaşayacaksam her şeyimle bir bütün olarak yaşamalıyım. Yarım olarak yaşamak beni mahveder.

Tekerlekli sandalyede yaşlanmak yerine 300 km/h ile duvara çarparak ölmeyi tercih ederim.

Hep iyi bir hayatım oldu ama tüm başardıklarımı kararlılığım ve adanmışlığım sayesinde başardım. Kazanmak için inanılmaz bir istek duydum. Sadece yarışları değil, hayatı kazanmak için. Kim olursanız olun, hayatta hangi pozisyonda olursanız, zengin ya da fakir, daima bir hedefiniz olsun, güçlü olun, kararlı olun ve yaptığınız işi daima sevgiyle ve Tanrı’ya inanarak yapın. Bir gün tüm hedeflerinize ulaştığınızı göreceksiniz.

Kazanan bir pilotun neler hissettiğini hiç bir zaman dışarıdan anlayamazsınız. Çünkü tüm duygular anlaşılmaz ve kaskın içersinde saklıdırlar.

İkinci bitiren sadece birinci kaybedendir.

Ölüm bir gün gelecektir. Bugün de olabilir 50 yıl sonra da. Tek emin olduğumuz elbet bir gün bizi bulacağıdır.

Daima daha iyi bir yarış çıkarabileceğine olan inancın çok önemlidir. Benim motivasyon kaynağım da hep bu olmuştur.

Eğer Tanrı sizin yanınızdaysa, her şey çok daha kolay olur.

Bu turda en iyiyim ve bunu size kanıtlayacağım. Bir daha ki Turda da kanıtlayacağım ve ondan sonrakinde de kanıtlayacağım.Ayrton Senna Sozleri

Yarış herkes için zor şartlarda geçti ama zor benim hırsımı hırsımda azmimi tetikliyor. Bugün bizim çocuklara yarışmayı öğrettim bir sonraki yarışta ise onlara uçmayı öğreteceğim.

Risksiz bir sürüşü denemeyi bile düşünemiyorum, her pilot kendini geliştirmeli, her pilotun kendi limitleri olmalı benim ki limitim diğerlerinin biraz üstünde.

Problemsiz kazanmak çok güç. Kazanmak için savaşmak, zaman harcamak zorundasın. Bütün inancın, idealin bu olmalı eğer savaşamıyorsan baştan kaybetmişsindir. Ve sen bir hiçsindir. İşte bütün bunlar için mücadele etmelisin.

4.26/5 (19)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.