Ayla Filminin Oyuncuları, Konusu, Replikleri

Ayla Filmi; Kore Gazisi Astsubay Süleyman Dilbirliği’nin Gerçek Hayat Hikayesidir.

Ay Yüzlü Bir Kızla, Ay Yıldızlı Bir Askerin 65 Yıllık Anlatılmamış Hikayesi.

2017 Türkiye Oscar Adayı

Ayla filmi Türkiye’nin ”Yabancı Dilde Oscar Adayı” olarak seçilmiştir. Ayla filmi En İyi Yabancı Film dalında 2017 Türkiye Oscar Adayı olarak seçilmiştir.

Kore Savaşı’nda yaşanan gerçek ve çok dramatik bir hikaye sinemaya uyarlandı.

Ayla Filminin Yönetmeni Kimdir?

Ayla filminin yönetmenliğini Can Ulkay yapmıştır.

Ayla Filminin Senaryosu Kime Aittir, Senaristi Kimdir?

Gerçek hayattan sinemaya uyarlanan Ayla filminin senaristliğini Güralp yapmıştır.

Ayla Filminin Vizyon Tarihi Ne Zamandır?

Ayla filmi 27 Ekim 2017 tarihinde vizyona girmiştir.

Ayla Filmi Kaç Saattir?

Ayla filminin süresi 1 saat 36 dakikadır.

Ayla Filminin Oyuncuları Kimlerdir?

Ayla filminin oyuncu kadrosunda; İsmail Hacıoğlu, Çetin Tekindor, Kim Seol, Lee Kyung-Jin, Sinem Öztürk Uslu, Büşra Develi, Meral Çetinkaya, Altan Erkekli, Nilgün Kasapbaşoğlu, Kim Byoungsoon, Eric Roberts, Claudia Kooij, Ali Atay, Ali Barkın, Mehmet Esen, Murat Yıldırım, Damla Sönmez, Erkan Petekkaya, Eun-Min Ko, Wan-Ki Cho, Esra Dermancıoğlu, Duygu Yetiş, Burç Kümbetlioğlu rol almıştır.

Ayla Filminin Karakterleri Kimlerdir, Kim Kimi Oynuyor?

Ayla filminde; Süleyman Astsubay’ın gençliğini İsmail Hacıoğlu, yaşlılığını ise Çetin Tekindor, Ayla’nın küçüklüğünü Kim Seol, Ayla’nın gençlik ve yetişkinlik dönemini Lee Kyung-Jin, Gazeteci Özge karakterini Sinem Öztürk Uslu, Nimet karakterinin gençliğini Büşra Develi, yaşlılığını ise Meral Çetinkaya, Güney Kore Generali Kim Byoungsoon, Hüseyin Dilbirliği karakterini Altan Erkekli, Ümmü Gülsüm Dilbirliği karakterini Nilgün Kasapbaşoğlu, Binbaşı General Coulter karakterini Eric Roberts, Marilyn Monroe karakterini Memory Monroe sahne ismini kullanan Claudia Kooij, Üsteğmen Ali karakterini Ali Atay, Pepe Muharrem karakterini Ali Barkın, Albay Celal karakterini Mehmet Esen, Üsteğmen Mesut karakterini Murat Yıldırım, Nuran karakterini Damla Sönmez, Binbaşı İskenderun karakterini Erkan Petekkaya, Ayla’nın babasını Wan-Ki Cho, Ayla’nın annesini Eun-Min Ko, Sebahat Dilbirliği karkaterini Esra Dermancıoğlu, İclal karakterini Duygu Yetiş, Celal karakterini Burç Kümbetlioğlu canlandırmıştır.

Ayla Filminin Konusu Nedir?

Ayla filminin konusu; 1950 yılında Kuzey Kore, Güney Kore’ye saldırdığında Birleşmiş Milletler’in yaptığı yardım çağrısı sonucu Türkiye, Kore’ye bir tugay gönderir. Tugaydaki askerlerden biri de Astsubay Süleyman Dilbirliği’ydir.

1950 yılında savaşta yer alan Süleyman Astsubay savaş meydanında küçük bir kız bulur. Süleyman Astsubay bulduğu 5 yaşındaki küçük kıza ay gibi yüzü olduğu için Ayla ismini verir. Ayla adını verdiği küçük çocuğu aylarca bakar. Süleyman Astsubay’ın artık Türkiye’ye dönmesi gerekmektedir. Süleyman Astsubay, Ayla’yı Türkiye’ye götürmek istediğinde Kore yasalarının engeliyle karşılaşır ve zor da olsa ayrılırlar. Kore savaşından 60 yıl sonra Süleyman Bey, nerede olduğu, neler yaptığı hakkında hiçbir bilgisi olmadığı Ayla’yı yeniden görebilmek için harekete geçer.

Ayla filminden replikler:

Güney Kore’ye asker gönderiyoruz duymuşsundur.

Kore halkının bize ihtiyacı var. Dün bizeydi bugün onlara.

Bu kız çocuğu savaşın içindeki hayatımıza girerek bu karanlık dünyayı adeta aydınlattı.

Sensiz gitmem.

4.78/5 (895)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.