Atonement Replikleri-Kefaret Replikleri

Kefaret Filminin Konusu, Atonement Filmi Hakkında Bilgiler, Kefaret Filmden En Güzel Replikler.

Aşk birleştirdi. Korku ayırdı. Umut geri getirdi.

Kefaret filmi; İngiliz yazar Ian McEwan’ın Kefaret adlı romanından aynı adla sinemaya uyarlanmıştır.

Bir yalan sonrası hayatları değişen 3 insan. Kefaret filmi yalanının ne kadar tehlikeli ve sonucunun nelere yol açacağını gösteren bir film.

Kitaptan uyarlanan filmler genel olarak çok güzel olmasa da Kefaret filmi kitaptan uyarlanıp filmi de beğenilen filmlerdendir.

Kefaret Filminin Yönetmeni Kimdir?

Kefaret filminin yönetmeni BAFTA ödülü sahibi İngiliz film yönetmeni Joe Wright’tır.

Kefaret Filminin Senaristleri Kimlerdir, Senaryosu Kime Aittir?

2007 yapımı Kefaret filmi yazımızın başında da belirttiğimiz gibi İngiliz yazar Ian McEwan’ın Kefaret kitabından uyarlanmıştır. Kefaret filmi senaristliğini Christopher Hampton yapmıştır.

Kefaret Filminin Konusu Nedir?

Kefaret filminin konusu; On üç yaşındaki Briony Tallis bir gün ablası Cecilia ve Robbie Turner hakkında bir yalan söyler. Bu söylediği yalan bu üç insanın tüm hayatını etkiler. Ian McEwan’ın Kefaret kitabından uyarlanan film; pişmanlık, aşk, tutku, iftira, kefaret, bedel, ceza, bağışlama gibi birçok konulara değinmektedir.

Kefaret Filminin Oyuncuları Kimlerdir?

Kefaret filminin oyuncu kadrosu; James McAvoy, Keira Knightley, Saoirse Ronan, Benedict Cumberbatch, Ailidh Mackay, Brenda Blethyn, Julia West, Juno Temple, Felix von Simson, Charlie von Simson, Alfie Allen, Patrick Kennedy, Harriet Walter, Vanessa Redgrave, Romola Garai, Michelle Duncan, Peter Wight, Leander Deeny rol almıştır.

Kefaret Filminin Karakterleri Kimlerdir Kim Kimi Oynuyor?

Kefaret filminde; On üç yaşındaki Briony Tallis karakterini Saoirse Ronan, Robbie Turner karakterini James McAvoy, Cecilia Tallis karakterini Keira Knightley, Grace Turner karakterini Brenda Blethyn, Emily Tallis karakterini Harriet Walter, Paul Marshall karakterini Benedict Cumberbatch, Leon Tallis karakterini Patrick Kennedy, Lola Quincey karakterini Juno Temple, 18 yaşındaki Briony Tallis karakterini Romola Garai, yaşlı Briony Tallis karakterini Vanessa Redgrave canlandırmıştır.

Kefaret filminden en güzel replikler:

Sence başkası olmak nasıl bir şey olurdu?atonement-kefaret-replikleri

Bana bir seçenek sundular. Ya hapiste kal ya orduya katıl dediler.

Sadece genç bir kızla ilgili. Küçük ve aptal bir kız. Yatak odası penceresinden aslında hiç anlamadığı bir şey görüyor ama anladığını sanıyor.

Neden olduğum büyük acı için çok ama çok özür dilerim. Ben çok üzgünüm.

Sadece senden istediğimiz yap. Hepsini yaz ama sadece gerçeği. Kafiye, süsleme, sıfat kullanmadan… Sonra da bizi rahat bırak.

3.54/5 (39)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.