Atatürk’ün Okumakla İlgili Sözleri

Atatürk’ün Okumakla İle İlgili Resimli Sözleri, Mustafa Kemal Atatürk’ün Okumakla İle İlgili En Güzel Sözleri, Atatürk’ün Okumakla Hakkında Söylediği Sözler, Atatürk’ün Kitap Okumak İle İlgili Sözleri, Atatürk’ün Okumak İle İlgili Sözleri, Atatürk’ün Okumak İle İlgili Özlü Sözleri, Atatürk’ün Okumak İle İlgili En Güzel Sözleri, Atatürk’ün Okuma Sevgisi İle İlgili Sözleri, Atatürk’ün Okuma Sevgisiyle İlgili Sözleri, Atatürk’ün Okumaya Verdiği Önem, Atatürk’ün Kitap Okumak İle İlgili Sözleri, Atatürk’ün Okumak İle İlgili Sözleri, Atatürk’ün Kitap Okumaya Verdiği Önem.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Okumakla İlgili en güzel sözleri:

Cahillik yok edilmedikçe, yerimizdeyiz… Yerinde duran bir şey ise geriye gidiyor, demektir. Bir taraftan genel olan cahilliği yok etmeye çalışmakla beraber, diğer taraftan toplumsal yaşamda bizzat faal ve faydalı, verimli elemanlar yetiştirmek lazımdır. Bu da ilk ve orta öğretimin uygulamalı bir şekilde olmasıyla mümkündür. Ancak bu sayede toplumlar iş adamlarına, sanatkârlarına sahip olur. Elbette milli dehamızı geliştirmek, hislerimizi layık olduğu dereceye çıkarmak için yüksek meslek sahiplerini de yetiştireceğiz. Çocuklarımızı da ayni öğretim derecelerinden geçirerek yetiştireceğiz.

Ben çocukken fakirdim. İki kuruş elime geçince bunun bir kuruşunu kitaba verirdim. Eğer böyle olmasaydı, bu yaptıklarımın hiçbirini yapamazdım.Ataturkun Okumakla ilgili Sozleri

Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek âlimler çıkabilir.

Kültür, okumak, anlamak, görebilmek, görebildiğinden anlam çıkarmak, ders almak, düşünmek ve zekayı geliştirmektir.

3.04/5 (183)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. aleyna dedi ki:

    Muhteşem olmuş işime yaradı Çok teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.