Aşkın Resmi-Serdar Özkan

Bir Kayıp Gül Romanı Aşkın Resmi

İlk romanı Kayıp Gül romanı ile bugüne kadar 65’den fazla farklı ülkede 44 farklı dilde yayınlanması ile tanınan Serdar Özkan kitapseverlerin karşısına Bir Kayıp Gül Romanı Aşkın Resmi ile çıkıyor.

Serdar Özkan’ın Aşkın Resmi romanı 2013 yılının Mayıs ayında Artemis Yayınları etiketi ile piyasaya çıktı.

Artemis Yayınları tarafından yayımlanan Serdar Özkan’ın Aşkın Resmi romanı 204 sayfadan oluşmaktadır.

Aşkın resmini yapabilen var mıdır?

Otuz üç yıl uğraştıktan sonra aşkın resmini yapmayı başaran esrarengiz bir adam. Hayatı ve aşkı anlamaya dair kendi yolculuğuna çıkan genç ressam Mathias. İkisinin hikayesi, aşkın sonsuz ve çözümsüz yolunda kesişiyor.

Kaliforniya’dan Yunan Adaları’na, İstanbul’dan Efes’e uzanan, okuru, aşkın ve düşlerin büyülü dünyasına çağıran, bir solukta okuyacağınız sıra dışı bir serüven.

Serdar Özkan’ın Aşkın Resmi kitabından alıntılar:

‘’Aşkın resmini yapmak istiyorum,’’ demişti. ‘’Ama ne yazık ki, otuz bir yıldır uğraşmama rağmen başaramadım.’’

İnsanlar bilinmezden çekinirler, anlayamadıkları şeylerden ve kimselerden uzak durmaya çalışırlar.

Kendime dair, hayata dair, aşka dair merak ettiklerim vardı. Biliyorum, bu merakım hayat boyu giderilemeyecekti. Cevaplar sonsuzdu, sorup öğrenilebilecek şeyler değildi. Aradığım cevapları hayatın kendisi verecekti.

Aşk için aynaya ihtiyaç vardır. Ayna senin karşındadır, ama sana, senin göremediğin bir şeyi gösterir. Kendini. Sen deniz olsan bile, kendini görmek için bir aynaya ihtiyacın vardır. Ve derler ki, sevgili, sevgilinin aynasıdır.

Kalbin ne diyorsa onu yap.

Ve aşk tektir, iki değil. Doğu’da bir gülün içinde bulduğu aşk ile batıda ay ışığı altında yürüyen iki sevgilinin kalplerindeki aşk aynıdır. Aşk, Doğu ile Batı’yı, Kuzey ile Güney’i bir yapar çünkü hepsinin ruhudur aşk.

Kimimiz aşka aşığız, kimimiz aşka dokunduk, kimimiz aşkta yok olduk, her birimizin aşkını ancak Tanrı bilir. Çünkü aşk, Tanrı’dan bir sırdır. Kimimiz aklını kaybetmiş bir deli gül olarak görünür, kimimiz susar hiç belli etmez kendini, kimimize ise aşk galebe çalar, tutamaz kendini, coşar coşar, ifşa eder aşkı.

Ama sözler önemli değildir, önemli olan içimizdeki yanan ateştir. Çünkü ateştir eriten aşık olanı, sözler değil.Askin Resmi Serdar ozkan

Ancak aşk ile hayat buluruz.

Aşk unutturur her şeyi, ben de unutmak istiyorum. Aşkın unutturduğu şey kendindir. Ne güzel bir unutkanlıktır bu. Çünkü kendini unutunca, tüm evreni hatırlarsın. Sen evreni hatırlarsan, evren de seni hatırlar ve kendinle, yapayalnız değil, tüm evrenle yaşarsın hayatı. İşte ben bu yüzden, tüm evrenle yaşamak için, aşık olmak istiyorum.

2.86/5 (7)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.