Aşkın Ömrü Üç Yıldır!-Frederic Beigbeder

Aşkın Ömrü Üç Yıldır Kitabının Yazarı Kimdir, Frederic Beigbeder’in Aşkın Ömrü Üç Yıldır Kitabının Konusu, Frederic Beigbeder’in Aşkın Ömrü Üç Yıldır Kitabının Özeti, Frederic Beigbeder’in Aşkın Ömrü Üç Yıldır Romanını Oku, Aşkın Ömrü Üç Yıldır Filminin Yönetmeni Kimdir, Aşkın Ömrü 3 Yıldır Filminin Oyuncuları Kimlerdir, Aşkın Ömrü Üç Yıldır Filmi ve Romanı Hakkında.

Fransız eleştirmen ve yazar Frederic Beigbeder’in özgün adı L’amour dure trois ans olan Aşkın Ömrü Üç Yıldır romanı aynı adla sinemaya da uyarlanmıştır.

Yönetmenliğini ve senaristliğini Frederic Beigbeder’in yaptığı 2011 yapımı Aşkın Ömrü Üç Yıldır filminin oyuncuları: Louise Bourgoin, Frederique Bel, Joey Starr, Valerie Lemercier, Anny Duperey, Gaspard Proust, Joey Starr, Jonathan Lambert

Aşkın Ömrü Üç Yıldır filminde; Alice karakterini Louise Bourgoin, Marc Marronnier karakterini Gaspard Proust, Kathy karakterini Frédérique Bel, Anne karakterini Elisa Sednaoui canlandırmıştır.

Aşkın Ömrü Üç Yıldır Filminin Konusu: Edebiyat eleştirmeni olan Marc Marronnier’i karısı, Marc’ı az gelişmiş bir pislik olarak niteledikten sonra başarılı bir yazar için kendisini terk eder. Marc, bunun hüznüyle aşk ve ilişkiler üzerine alaycı bir kitap yazmaya verir. Kitabı yazdığı sırada genç, dayanılmaz ve ulaşılmaz Alice’i tanımasıyla hayatı alt üst olur. Kuzeninin karısı olan Alice ile yaşayacakları kendi doğrularının da altüst olmasına sebep olacaktır. Frederic Beigbeder’in, aynı adlı, ülkemizde de yayınlanan çok satan romanından,  yazarın kendisi tarafından uyarlanıp, yönetilen “Aşkın Ömrü 3 Yıldır”, ilişkiler, aşk ve hayat üzerine eğlenceli bir romantik komedi.

Sivrisineklerin ömrü bir gündür, güllerinki üç gün. Kedilerin ömrü on üç yıldır, aşkınki üç. Böyle işte. İlk yıl tutku, sonra bir yıl şefkat ve nihayet bir yıl can sıkıntısı.

İlk yıl “Beni terk edersen kendimi ÖLDÜRÜRÜM” denir.

İkinci yıl “Beni terk edersen acı çekerim, ama kendimi toparlarım” denir.

Üçüncü yıl, “Beni terk edersen şampanya patlatacağım” denir.

Sizi aşkın hayat boyu sürdüğüne inandırırlar, oysa aşk kimyasal olarak üçüncü yılın sonunda yok olur.

İlk yıl eşyalar satın alınır.

İkinci yıl eşyaların yerleri değiştirilir.

Üçüncü yıl eşyalar paylaşılır.

Frederic Beigbeder’in Aşkın Ömrü Üç Yıldır! Kitabından alıntılar:

İşte size, aşık olup olmadığınızı anlamanız için çok basit bir test: yanınızda sevgiliniz olmadan geçirdiğiniz dört ya da beş saatin sonunda onu özlemeye başlıyorsanız, aşık değilsiniz demektir-aşık olsaydınız on dakikalık ayrılık hayatınızı kesinlikle katlanılmaz hale getirmeye yeter de artardı bile.Askin omru uc yildir Frederic Beigbeder

Ben devekuşu değil, paratonerim.

Kaderimi ne kadar zorlarsam zorlayayım nafile; kader oyun hamuru değil.

Fark ettim ki, insan aşık olduğunda sonu gelmeyen cümleler yaşıyor.

3.72/5 (18)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.