Aşkın 7 Hali Bişnev!-Sinan Yağmur

Aşkın 7 Hali Bişnev Kitabının Yazarı Kimdir, Sinan Yağmur’un Aşkın 7 Hali Bişnev Kitabının Konusu, Sinan Yağmur’un Aşkın 7 Hali Bişnev Kitabının Özeti, Sinan Yağmur’un Aşkın 7 Hali Bişnev Kitabından Sözler, Sinan Yağmur’un Aşkın 7 Hali Bişnev Kitabı Hakkında.

Sinan Yağmur’un 2014 yılında Kapı Yayınları tarafından yayımlanan Aşkın 7 Hali Bişnev! kitabı 336 sayfadır.

Aşkın yedi halinin beşeri aşk, masalsı aşk, platonik aşk, divane aşk, dosta aşk, Peygamber aşkı ve ilahi aşk olduğunu belirtilen yazar Sinan Yağmur’un yedi bölümden oluşan kitabı ‘’Aşkın 7 Hali Bişnev!’’ adlı kitabından bazı alıntılar:

Aşkın Gözyaşları Serisiyle Milyonlarca Okura Ulaşan Sinan Yağmur’dan İlk Defa Günümüzde Geçen Bir Hikâyeyle Yaralı Yüreklere Tasavvuf Terapisi Niteliğinde Bir Aşk Romanı!

Aşkın 7 Hali: Beşerî aşk, masalsı aşk, Platonik aşk, divane aşk, dosta aşk, Peygamber aşkı, ilahi aşk… Tasavvuf tarihinin en can alıcı olayları hakkında yazdığı romanlarla milyonlara ulaşan Sinan Yağmur, ilk defa bugünde geçen bir hikâyeyle okurun karşısına çıkıyor.

Kendisini intihara sürükleyen bir ihanetin pençesinde kıvranan bir kadın: Aylin Hayatında ilk defa vicdan azabı kavramıyla tanışacak bir zevk düşkünü: Cengiz Hayatını temellerinden sarsan bir iftiranın kurbanı: Hacer

Sinan Yağmur, bu üç kahramanın Konya’da kesişecek hayatlarını aşkın 7 farklı hali üzerinde katman katman örüyor. Sahabe’den Safvan bin Muattal ile Hz. Ayşe, Mevlana ve Şems, Leyla ile Mecnun, Ferhat ile Şirin ümitlerini kaybetmiş üç karakterin imdatlarına yetişip onları aşk terapisine alıyor.

Aşkın 7 Hali–Bişnev, olgun bir kalemin diliyle, iç huzuru arayanlara ve yaralı yüreklere derman ve başucu kitabı olacak, yıllar boyu unutulmayacak bir roman.

Bişnev! “Ey aşk neredesin?” diye soran hey! Talipsen kara bahta kör talihe… Aşktan şikâyet etme de dinle!.. Bizler gerçek insanlara âşık olmak isteriz, gölgelere değil. Senin teslimiyetin sevgiliye yönelik değil, aşka yöneliktir. Yani tek önemli olan aşka ihanet etmemektir. Sevgiler değişebilir; aşk baki kalır.

Yorgun bir ıslık öpüyordu Ankara sokaklarını, ölümü bile üşütecek bir kan çığlığı yırtıyordu gecenin kara perdesini. Yağmur yağıyordu başkente. Varoşlarda bir telaş; yağmur dinmez de evlerimizi su basar endişesi. Evinin bulunduğu semte çok uzak varoşlara nasıl ve ne şekilde geldiğini bilmeyen bir kadın topuklu ayakkabısının ucunu hınçla kaldırım taşlarına vuruyordu.

Acı başka, hüsran başka. Bende her ikisi de bir arada…

İçindeki acının yanı sıra öfke, nefret, aldatılmışlık ve korku vardı.

Aldanırsın. “Senin için ölürüm!” diyenlerin içinde seni kaç kez öldürdüğünü işte o zaman anlarsın.

Kim bilir ne aşklar yaşadılar. Sevdiler, sevildiler. Belki yalnızca sevdikleriyle kaldılar. Beklenen sevgililer bir türlü gelmediler, onlar başkalarına gittiler.

Her birinin kendine göre bir hikâyesi var. Ölü hikâyeler.

İhanet edenler, ihanete uğrayanlar. Yalnızca duvarlara ve geceye haykırdıkları aşklarıyla karşılıksız sevenler. Sevdiğine doyamadan kendi elleriyle toprağa verip yaşama küsenler. Sevdiğine kavuşanlar. Karşılıklı sevip de toplumun değer yargılarına boyun eğip yanılgıya düşenler.

Sevdiği için can verenler. Vurulup fidan boyuyla yere düşen sevgililer.

4/5 (6)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.