Aşk Varmış, Aşk Yokmuş-Mine Gökçe Kırıkkanat

Mine Gökçe Kırıkkanat’ın Aşk Varmış, Aşk Yokmuş Kitabını Oku, Mine Gökçe Kırıkkanat’ın Aşk Varmış, Aşk Yokmuş Kitabından Alıntılar, Mine Gökçe Kırıkkanat’ın Aşk Varmış, Aşk Yokmuş Kitap Sözleri.

Türk gazeteci, köşe yazarı ve yazar Mine Gökçe Kırıkkanat’ın ‘Aşk Varmış, Aşk Yokmuş’ adlı kitabından alıntılar:

Devlerin aşkları, aşkın halleri, aşkın ihanet hali yani aşka dair ne varsa birde Mine Kırıkkanat’ın usta kaleminden bazen gülerek bazen de hüzünlenerek okuyacaksınız…

1968 yılının özgürlüğe susamış asi baharıydı. Paris sokak­ları molotofkokteyli ve göz yaşartıcı bomba kokuyor, genç kızlar ve delikanlılar dudak dudağa öpüşerek, polisle dövüşüyorlardı.

Tüm benliği ve beyniyle sevdiği, uğruna kitap yazdığı adamı yitirdikten sonra 30 yıl yaşamıştı. Gerçekten ‘O’ ol­saydı, efendisinin yokluğuna dayanır mıydı?ask varmis ask yokmus mine gokce kirikkanat

Dünya soluğunu tutmuş, tüm gözler oval odaya dikili, bekliyordu. Acaba Başkan bu kez kaç sorti yapacak ve yapılacak sortilerden borsalar ne kadar etkilenecekti?

Kısa menzilli fermuar, ‘Şrak!’ diye indi sonunda. Sarışın adam da stratejik düğmeleri çözebilmişti. Kız, atik davranıp fermuarın arasına gömdü kafasını, hedefe yapıştı.

Victor Hugo’nun not defterinde çapkınlık anılarının özel kodları vardı. Mesela mastürbasyonun kod adı “çan çalmak”tı. Sevişmek yerine ise “baca temizlemek” derdi.

2/5 (1)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.