Antoine de Saint Exupery Küçük Prens Kitap Özeti

Fransızca Özgün Adı Le Petit Prince Olan Antoine de Saint Exupery’in En Ünlü Eseri Küçük Prens Kitabının Özeti.

Sitemizde Antoine de Saint Exupery’in Küçük Prens romanının geniş özetini Antoine de Saint Exupery Küçük Prens Roman Özeti sayfasında ve Antoine de Saint Exupery Küçük Prens kitabından en güzel alıntıları Küçük Prens-Antoine de Saint Exupery sayfasında bulabilirsiniz.

Bir pilot olan Küçük Prens kitabının yazarı,bir gün uçak seyahati yaparken başına bir kaza gelir ve sürmüş olduğu uçağın motoru bozulur.Bunun üzerine acil iniş yapmak zorunda kalan pilotumuz çok zor durumla karşı karşıya kalır.Neden diyecek olursanız; uçağını çölün ortasına indirmek zorunda kalmıştır. Ve yanında sadece kendisine 8 gün yetecek kadar su vardır.

Yorgunluktan uyuya kaldığı sırada kulağına ‘’bana bir koyun çizer misiniz?’’ sorusu gelen pilot kalkar ve karşısında minik bir erkek çocuğu bulur. Bu ufaklığın adı Küçük Prens’tir ve dünyaya başka bir gezegenden gelmiştir. Kendisinden koyun çizmesini isteyen küçük prense resim yapma kabiliyetinin çok az olduğunu söyleyen pilot,Küçük Prens’in bunun önemli olmadığını söylemesi üzerine koyun çizmese de Küçük Prens’e bir yılan resmi yapar ve çocukken bu resmi yaptığını ama büyük kişilerin hiç beğenmediklerini bu yüzden de resim yapmadığını söyler.

Küçük Prens yılan resmini beğenmez ve ‘’ben senden yılan resmi istemedim,bana bir koyun çizer misin?’’ der.Çocukken çizdiğim bu resim hiçbir zaman anlaşılmadığı için çok şaşıran pilot, oldukça mutlu olur ve Küçük Prens’e istediği gibi bir koyun çizer. Gelin görün ki Küçük Prens bu resmi de beğenmez.Bunun üzerine pilot bir kutu resmi çizer ve Küçük Prens’e koyununun bu kutunun içinde olduğunu söyler. Küçük Prens bu fikri çok sevmiştir ve kutunun içindeki koyun resmini kabul eder.kucuk prens kitap ozeti

Pilot ve Küçük Prens bu noktadan sonra aralarında konuşmaya başlarlar.Dünya haricinde başına gelenleri,gezmiş olduğu gezegenleri ve her gezegende karşısına çıkan değişik karakterleri pilota anlatan Küçük Prens, pilot ile uzun süre sohbet ettikten sonra, artık gitme zamanı geldiğini fark eder. Pilot artık uçağı ile çölden ayrılmalıdır, Küçük Prens de gezegeninde bakıp büyüttüğü çiçeğinin yanına dönmelidir. Küçük Prens de pilot da kendi yerlerine dönerler fakat pilot hiçbir zaman küçük prensi unutmaz.

2.31/5 (13)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.