Amerikan Güzeli Replikleri

Amerikan Güzeli; orijinal adı American Beauty olan 1999 yılı Amerikan yapımı dram, gençlik filmi.

Amerikan Güzeli filminde birbirinden güzel replikler yer almaktadır. Filmin İngilizce replikleri bile akıllarda yer almıştır.

Amerikan Güzeli Oyuncuları: Kevin Spacey, Thora Birch, Wes Bentley, Mena Suvari, Chris Cooper, Peter Gallagher, Allison Janney, Scott Bakula, Sam Robards, Barry Del Sherman, Ara Celi, John Cho

Amerikan Güzeli Karakterleri: Lester Burnham karakterini Kevin Spacey, Carolyn Burnham karakterini Annette Bening, Jane Burnham karakterini Thora Birch, Ricky Fitts karakterini Wes Bentley, Angela Hayes karakterini Mena Suvari canlandırmaktadır.

İngilizce repliği ‘’Today is the first day of the rest of my life.’’ ‘’ Bugün geri kalan hayatımın ilk günü.’’ Y ada İngilizce repliği ‘’Never underestimate the power of denial.’’ ‘’ Gerçekleri inkâr etmenin gücünü asla hafife alma.’’ Unutulmaz film replikleri arasında yer almıştır.

Amerikan Güzeli Filminin Konusu: Lester Burnham bir magazin dergisinde çalışmaktadır. Kentin lüks banliyölerinden birinde karısı ve kızıyla yaşayan Lester orta yaş bunalımının eşiğine kadar gelmiştir. Emlakçı olan karısı Carolyn ona karşı ilgisiz ve soğuk davranır. Lise öğrencisi olan kızı Jane de onu küçük görmekte, saygısız davranışlarını günden güne arttırmaktadır. Bütün bunların üstüne bir de gazetedeki patronunun onu aptal yerine koymasıyla kâbusu daha da artar.

Amerikan Güzeli Replikleri:

Kar yağışına dakikalar kalan günlerden biriydi. Hava elektrik yüklüydü. Neredeyse duyabiliyordun. Ve bu torba oradaydı. Benimle dans ediyordu oynamam için yalvaran küçük bir çocuk gibi, 15 dakika boyunca. İşte o gün fark ettim. Her şeyin ardında hayat vardı. Ve iyilik dolu, inanılmaz bir güç. Korkmak için hiç bir neden olmadığına inanmamı istiyordu. Hem de hiç. Video, zavallı bir bahane, biliyorum. Ama hatırlamama yardım ediyor. Hatırlamaya ihtiyacım var. Bazen öyle çok güzellik var ki dünyada. Dayanamayacağımı hissediyorum. Ve kalbim içine kapanacak.

Gerçekleri inkâr etmenin gücünü asla hafife alma.

Bugün geri kalan hayatımın ilk günü.

2.62/5 (13)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.