Aliya İzzetbegoviç’in En Çok Satan Kitapları

Bosna-Hersek’in Bağımsızlığı İçin Mücadele Eden En Önemli Düşünce ve Devlet Adamlarından Bosna-Hersek’in İlk Cumhurbaşkanı Bilge Lider Aliya İzzetbegoviç’in En Çok Okunan, Satılan Kitapları.

Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç, çok önemli bir devlet adamı, çok ünlü bir düşünce adamıydı. Rahmetli Aliya İzzetbegoviç birçok önemli eser kaleme aldı. Aliya İzzetbegoviç’in yazmış olduğu kitaplardan birçoğu çıktığı günden beri çok satan kitaplar arasında yer almaktadır.

Aliya İzzetbegoviç’in eserleri kesinlikle okunmalı. Aliya İzzetbegoviç’in kitapları okumak isteyenler için Aliya İzzetbegoviç’in en çok satılan kitaplarını bir liste halinde derledik.

Aliya İzzetbegoviç’in en çok okunan, en çok satılan kitaplarından oluşan listede yer alan Aliya İzzetbegoviç’in kitaplarının hepsi okunmalı çok güzel, değerli eserler.

Aliya İzzetbegoviç’in kitapları birçok ülkede çok satan kitaplar listesinde yer almıştır. Ülkemizde de yayımlanan Aliya İzzetbegoviç’in kitapları çok satan kitapları listesinde üst sıralarda yer alan kitaplar arasındadır. Aliya İzzetbegoviç’in okunması gereken kitaplarından oluşturduğumuz liste, Bilge Lider Aliya İzzetbegoviç’in çok satan, çok yorum yapılan, çok okunan kitaplarından oluşan bir listedir.

Aliya İzzetbegoviç’in en çok satan kitaplarının listesi:

İslam Deklarasyonu

İslam Deklarasyonu eseri Aliya İzzetbegoviç’in en çok satan kitaplarından biridir. Aliya İzzetbegoviç’in 1970 yılında yayımlanan İslam Deklarasyonu eseri Bilge Lider Aliya İzzetbegoviç’in en çok okunan eserleri arasındadır.

Aliya İzzetbegoviç’in İslam Deklarasyonu Kitabı Kaç Sayfadır?

Aliya İzzetbegoviç’in İslam Deklarasyonu eseri ülkemizde Fide Yayınları ve Yarın Yayıncılık etiketi ile yayımlanmıştır. Fide Yayınları etiketi ile çıkan Aliya İzzetbegoviç’in İslam Deklarasyonu eseri 101 sayfadan Yarın Yayıncılık etiketi çıkan Aliya İzzetbegoviç’in İslam Deklarasyonu eseri 116 sayfadır.

Aliya İzzetbegoviç’in İslam Deklarasyonu Kitabının Tanıtım Yazısı:

Bugün kamuoyuna sunduğumuz bildiri, yabancılara ve şüphe içinde olanlara, İslam’ın şu veya bu sistemin, şu veya bu düşünce grubunun üzerindeki üstünlüğünü ispatlayacak bir metin değildir.

Bildiri, hangi tarafta olduklarını apaçık bir biçimde kalplerinde hisseden ve nereye ait olduklarını bilen Müslümanlara yöneliktir. Bu gibi insanlar için bu bildiri, onların sevgisi ve aidiyetinin ne gibi görevler yüklediği hakkında gerekli sonuçların çıkarılması için bir çağrıdır.

Aliya İzzet Begoviç ”hedefimiz; Müslümanların İslamlaşması, sloganımız; İnanmak ve mücadele etmek” diyerek ”İslam Deklarasyonu”nu yukarıdaki ifadelerle ilan ediyordu.

Bugün kamuoyuna takdim ettiğimiz deklarasyon, yabancılara veya şüphe duyanlara, İslam dininin, şu ya da bu sistemden yahut düşünceden üstün olduğunu kanıtlamayı amaçlayan bir müfredat kitabı değildir. Bu deklarasyon, nereye ait olduklarını bilen, kalplerinin derinliklerinde hangi tarafta durduklarını hisseden Müslümanlara hitaben yazılmıştır. Bu, insanların hissettikleri aşk ve aidiyetin beraberinde hangi sorumlulukları getirdiği konusunda elzem sonuçlar ortaya çıkarmalarınavesile olacaktır. Aliya İzzetbegoviç

Doğu Batı Arasında İslam

Aliya İzzetbegoviç’in bir diğer çok satan kitaplarından biri de Doğu Batı Arasında İslam adlı eseridir.

Aliya İzzetbegoviç’in Doğu Batı Arasında İslam Kitabı Kaç Sayfadır?

Aliya İzzetbegoviç’in Doğu Batı Arasında İslam eseri ülkemizde farklı yayınevleri tarafından yayımlanmıştır. Klasik Yayınları tarafından yayımlanan Aliya İzzetbegoviç’in Doğu Batı Arasında İslam eserinin sayfa sayısı 368 sayfadır.

Aliya İzzetbegoviç’in Doğu Batı Arasında İslam Kitabının Tanıtım Yazısı:

Çağdaş dünya, uzun zamandır süregelen ve sonu kestirilemeyen kesif bir ideolojik çatışmanın sahnesidir. Hepimiz bir şekilde bu çatışmalarla yüz yüzeyiz. Bu mücadele İçinde acaba İslâm’ın yeri neresidir? Bugünkü dünyayı şekillendiren süreçlerdeki rolü nedir? Doğu Batı Arasında İslâm tüm bu konuları geniş bir entelektüel ufuk içinde ele alıp cevaplandırmaya çalışıyor.

İnsanın yolculuğunun ilham ve hayret verici bir seklide bütünleştirilmiş bir analizi. Gücünün etki alanı, İslam’ın evrenselliğine ve güzelliğine canlandırıcı bir anlam veriyor. Robin Woodsworth Carisen

Avrupa yüzyıllardır İslam’dan faydalanıyor, çoğunlukla da onay almadan ve karşılığında hiçbir sey vermeden. Simdi, Doğu Batı Arasında İslâm’m yayımlanmasıyla İslam’a borcunu ödemeye başladı.

Rasyonel, fakat duygulara hakaret etmiyor, bedeni kötülemeden ruhu yüceltiyor. Ancak onu bir sınır tası olarak ayrı tutan şey, tüm soylu fikirlerin doğasında bulunan bir tarzda ifade edilen doğaüstü bilgeliğidir. Şüphesiz, onun çağrısı zamanının ötesine geçecek, çünkü hayatı içine alıyor; ve hayattan daha mükemmel bir mevzu yok. M. Tariq Quraishi

Aliya İzzetbegovic kendi rotasını çiziyor; cüretkâr ama büyüleyici. D. S. Balic

Bir başyapıt; zaman, içindekileri teyit edecek. Prof. İsmail R. Al-Faruqi

Köle Olmayacağız

Aliya İzzetbegoviç’in Köle Olmayacağız eseri farklı zamanlarda konuşmalarından oluşmuş bir eser olarak yayımlanmıştır.

Aliya İzzetbegoviç’in Köle Olmayacağız Kitabı Kaç Sayfadır?

Fide Yayınları tarafından yayımlanan Aliya İzzetbegoviç’in Köle Olmayacağız kitabı 287 sayfadan oluşmaktadır.

Aliya İzzetbegoviç’in Köle Olmayacağız Kitabının Tanıtım Yazısı:

20. yüzyılın en büyük dramlarının yaşandığı Bosna Hersek, bilge devlet adamı İzzetbegoviç’in önderliğinde kendini toparlamış, ayağa kalkmış ve Avrupa’nın göbeği sayılabilecek bir coğrafyada hayatiyet kazanmıştı. Devlet adamı olmanın çok ötesinde bir kimlik çizen İzzetbegoviç, düşünce ufkuyla sadece Bosna halkı için değil, tüm İslâm dünyası, hatta Batı dünyası için bile büyük öneme sahiptir.

Elinizdeki kitapta, bu bilge devlet adamının gerek Bosna Hersek, gerekse tüm İslâm dünyası ile ilgili temel sorunlar ve bu sorunların çözümlerine ilişkin “bilgi ve hikmet” penceresinden baktığı görüş ve düşünceleri yer almakta. Muhtelif zaman ve zeminlerde yapılmış konuşmalar ve kaleme alınmış makaleler, 21. yüzyılda tetiklenmeye çalışılan “medeniyetler savaşı” kaosu için neler yapılabileceğine dair ipuçları da içeriyor.

Tarihe Tanıklığım

Aliya İzzetbegoviç’in en çok satan eserlerinden biri olan Tarihe Tanıklığım kitabı Bilge Lider Aliya İzzetbegoviç’in gözünden tarihe tanıklık edeceksiniz. Aliya İzzetbegoviç’in Tarihe Tanıklığım kitabı dönemin tarihini anlatmak için kesinlikle okunması gereken bir kitap.

Aliya İzzetbegoviç’in Tarihe Tanıklığım Kitabı Kaç Sayfadır?

Klasik Yayınları tarafından yayımlanan Aliya İzzetbegoviç’in Tarihe Tanıklığım kitabı 624 sayfadır.

Aliya İzzetbegoviç’in Tarihe Tanıklığım Kitabının Tanıtım Yazısı:

Aliya İzzetbegoviç faktörü olmadan Bosna’nın bağımsızlık mücadelesi anlaşılamaz.

Aliya’yı herhangi bir özgürlük savaşçısından ayıran özellik liderliğinin çokyönlü yansımalarında aranmalıdır. Bu kitap, onun kendi kaleminden kişiliğinin yansımalarıdır.

Onun hayatı, toplumun değerlerine sahip çıkan, bu değerlerin entelektüel ve siyasi olarak yeniden diriltilmesine adanmış bir ömürden ibarettir.

Bilge kral Aliya İzzetbegoviç’in anılarını okumak, imkansızlıklar içinde büyük umutları besleyen, adaletsizliğe karşı ahlakın zaferine inanan bir ulusun tarihine tanıklık etmektir.

İslami Yeniden Doğuşun Sorunları

Aliya İzzetbegoviç’in bakış açısını anlamak, düşüncelerini anlamak için okunması gereken birçok eserinden biridir İslami Yeniden Doğuşun Sorunları kitabı. Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç’in İslami Yeniden Doğuşun Sorunları kitabı kesinlikle okunması gereken bir eserdir.

Aliya İzzetbegoviç’in İslami Yeniden Doğuşun Sorunları Kitabı Kaç Sayfadır?

Fide Yayınları tarafından yayımlanan Aliya İzzetbegoviç’in İslami Yeniden Doğuşun Sorunları kitabı 184 sayfadan oluşmaktadır.

Aliya İzzetbegoviç’in İslami Yeniden Doğuşun Sorunları Kitabının Tanıtım Yazısı:

İslam’a göre insani ve bu sebeple de İslami olan her şey son radde iman etmek ve iyi amel işlemekten oluşmaktadır.

Bana biri ”İslam Nedir?” diye sorduğu ve özellikle de bunu çocuğum yaptığı zaman cevabım şu olacaktır: İman etmek ve iyi amel ilemektir. Ondan sonra da namaz, oruç, zekat ve hac hakkında konuşurum ve sonunda da şunu vurgularım, bunlar ibadetlerdir. Eğer senin ruhun Allah’a olan imanla ve davranışların iyilik etmekle doluysa onlar İslam’a aittir. Yok eğer bunlar yoksa bu ibadetler diğer bütün boş inançlar gibi anlamsızdırlar.

İslam’ın ilerlemesini sakin ve teslimiyetçi kimseler değil, cesur ve isyankar ruklu kimseler gerçekleştirecektir.

Özgürlüğe Kaçışım Zindandan Notlar

Aliya İzzetbegoviç’in hapishanede geçirdiği sürede yazmış olduğu notlardan oluşan eser kesinlikle okunması gereken bir diğer eseridir.

Aliya İzzetbegoviç’in Özgürlüğe Kaçışım Zindandan Notlar Kitabı Kaç Sayfadır?

Klasik Yayınları tarafından yayımlanan Aliya İzzetbegoviç’in Özgürlüğe Kaçışım Zindandan Notlar kitabı 416 sayfadır.

Aliya İzzetbegoviç’in Özgürlüğe Kaçışım Zindandan Notlar Kitabının Tanıtım Yazısı:

Bosna’nın özgürlük mücadelesiyle özdeşleşen Aliya İzzetbegoviç, siyasi bir figür olmanın yanında aynı zamanda çok önemli bir düşünür de. Onun eylemci kişiliğinin yanı sıra kendisini ele veren bilge kişiliği, öncülük ettiği özgürlük mücadelesinin karakterini belirlemiştir. Bu kitap, Aliya İzzetbegoviç’in bilge kişiliğinin billurlaştırdığı düşünce yoğunluklu metinlerden oluşmaktadır. Kısa ancak yoğun ve çarpıcı notlarda kendisini ele veren fikri derinlik, onun tarih kurucu kişiliğinin entelektüel boyutu hakkında zengin ipuçları vermektedir.

Aliye İzzetbegoviç, bu eserinde Müslüman kimliği ile evrensel ölçekte fikir geliştiren bir filozof olarak düşünce iklimimizi zenginleştiriyor, bizi düşünmeye ama daha çok düşünmeye davet ediyor.

Konuşmalar

Aliya İzzetbegoviç’in fikirlerinin, düşüncelerinin çok anlamak isteyenler için kesinlikle okunması gereken muhteşem bir eser. Aliya İzzetbegoviç’in Konuşmalar eseri Bilge Lider Aliya İzzetbegoviç’in çok okunan kitaplarından biridir.

Aliya İzzetbegoviç’in Konuşmalar Kitabı Kaç Sayfadır?

Klasik Yayınları tarafından yayımlanan Aliya İzzetbegoviç’in Özgürlüğe Kaçışım Zindandan Notlar kitabı 272 sayfadır.

Aliya İzzetbegoviç’in Konuşmalar Kitabının Tanıtım Yazısı:

ALİYA, insanın evrensel sorunları üzerine düşünen Müslüman bir mütefekkir, baskılara boyun eğmeyen bir özgürlük savaşçısı, halkının bağımsızlık savaşını öncülük eden bir lider, askeri ve diplomatik alandaki başarılarıyla devlet kurmuş bir önderdir.

Elinizdeki kitap, Aliya’nın çok farklı ortamlarda yaptığı konuşmalardan oluşuyor. Konuşmalar bir lider ve düşünür olarak Aliya’nın anlaşılmasına önemli bir katkı yapmakla kalmıyor, yirminci yüzyılın sonunda yaşanan insanlık trajedisinin ve bunun sorumlusu olan bir ‘dünya sistemi’nin doğru okunmasına da hizmet ediyor.

Kitabı okurken bir düşünür, bir lider ve daha da önemlisi bir insan olarak Aliya’ya dokunduğunuz hissedeceksiniz.

3.66/5 (29)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.