Alaycı Kuş-Suzanne Collins

Alaycı Kuş Romanının Yazarı Kimdir, Suzanne Collins’in Alaycı Kuş Kitabını Oku, Suzanne Collins’in Alaycı Kuş Kitabından Sözler, Suzanne Collins’in Alaycı Kuş Kitabının Konusu, Suzanne Collins’in Alaycı Kuş Kitabının Özeti, Suzanne Collins’in Alaycı Kuş Romanının Konusu, Suzanne Collins’in Alaycı Kuş Kitabına Yapılan Yorumlar.

Bütün engellere rağmen, Katniss Everdeen Açlık Oyunları’ndan iki kez sağ çıkmıştır. Ama şimdi kanlı arenadan sağ çıkmayı başardığı halde hâlâ güvende değildir. Capitol kızgındır. Capitol rövanş istemektedir. Uğradıkları bozgunun bedelini ödetmek istedikleri kişi kimdir? Katniss. Daha da beteri, Başkan Snow başka hiç kimsenin de güvende olmadığını açıkça belirtmiştir. Ne Katniss’in ailesi, ne arkadaşları, ne de 12. Mıntıka halkı. Suzanne Collins’in gerilim romanı Açlık Oyunları üçlemesinin bu güçlü ve heyecan verici finali yılın en çok sözü edilen kitabı olmayı vaat ediyor.

En heyecanlı yerinde kesilen mükemmel kitap okurları üçüncü cilt için feryat ederken bırakacak. Kirkus reviews

Edward’ı ya da Jacob’u unutun… Okurlar taraf tutacak: Peeta mı, yoksa Gale mi? Publishers Weekly

Katniss ustalıkla öldürürken, Collins vurucu yeteneğiyle yazıyor. Time dergisi

Kusursuz ilerleme hızı ve heyecan verici bir dünyanın inşa edilmesi. Booklist

Ardında yeterince yanıtlanmamış soru bırakarak okurları kıvrandırıp ümitsizce bir sonraki bölümü beklemelerini sağlıyor. School Library Journal

Suzanne Collins tarafından yazılan Açlık Oyunları serisinin son kitabı olan Alaycı Kuş Türkiye’de Pegasus Yayınları tarafından yayımlandı. Pegasus Yayınları tarafından yayımlanan Açlık Oyunları 3 Alaycı Kuş kitabının çevirisini Sevinç Tezcan Yanar yapmıştır.

Suzanne Collins tarafından yazılan Açlık Oyunları serisinin ilk kitabı olan Açlık Oyunları.

Suzanne Collins’in Alaycı Kuş romanı 416 sayfadan oluşmaktadır.

Suzanne Collins’in Alaycı Kuş kitabından alıntılar:

Başımı eğdim ve ayakkabılarımın yıpranmış deri yüzeyini kaplayan ince kül tabakasına baktım. İşte tam burası, bir zamanlar kız kardeşim Prim’le paylaştığımız yatağın durduğu yerdi.

Koca bir ay yerine bir gün kaybetmeye razıyım. Belki de On İki’de küçük bir tur atmak, onu aynı tarafta olduğumuza ikna edebilir.

Doktorlardan birinin önerdiği tekniği uyguladım: Doğru olduklarından emin olduğum en basit şeylerle başlayıp daha karmaşık konulara geçerek bildiklerimi sıralamak.

Alışkanlık gereği, yola bağlı kalmıştım. Oysa yol kaçmaya çalışanların kalıntılarıyla dolu olduğu için, bu kötü bir seçim olmuştu.

Katniss Everdeen, Alevler İçindeki Kız, sahipsiz kalması halinde Panem’i yakıp yıkacak bir yangına neden olabilecek bir kıvılcım ortaya attın.Alayci Kus Suzanne Collins

Adım Katniss Everdeen. On yedi yaşındayım. Evim 12. Mıntıka’da. Açlık Oyunlan’na katıldım. Kaçtım. Capitol benden nefret ediyor. Peeta esir alındı, öldüğü sanılıyor. Büyük olasılıkla da öldü. Büyük olasılıkla ölmüş olması en iyi ihtimal…

Bütün engellere rağmen, Katniss Everdeen Açlık Oyunları’ndan iki kez sağ çıkmıştır. Ama şimdi kanlı arenadan sağ çıkmayı başardığı halde hâlâ güvende değildir. Capitol kızgındır. Capitol rövanş istemektedir. Uğradıkları bozgunun bedelini ödetmek istedikleri kişi kimdir? Katniss. Daha da beteri, Başkan Snow başka hiç kimsenin de güvende olmadığını açıkça belirtmiştir. Ne Katniss’in ailesi, ne arkadaşları, ne de 12. Mıntıka halkı…

3.23/5 (13)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.