Aklından Bir Sayı Tut-John Verdon

Aklından Bir Sayı Tut Kitabının Yazarı Kimdir, John Verdon’un Aklından Bir Sayı Tut Polisiye Romanını Oku, John Verdon’un Aklından Bir Sayı Tut Kitabının Konusu, John Verdon’un Shut Your Eyes Tight Romanını Oku, John Verdon’un Aklından Bir Sayı Tut Kitabının Özeti, John Verdon’un Aklından Bir Sayı Tut Kitabından Sözler.

Orijinal adı ”Shut Your Eyes Tight” Türkçesi ” Gözlerini Sımsıkı Kapat ” orijinal adı ”Let The Devil Sleep ” Türkçesi ” Şeytanı Uyandırma ” ve Peter Pan Ölmeli adlı kitapların yazarı John Verdon kaleme aldığı ” Think of a Number ” Türkçeye ” Aklından Bir Sayı Tut ” olarak çevrilen kitabı yayınlandığı dönem okuyucular tarafından büyük bir beğeni toplamıştır.

Aklından Bir Sayı Tut Kitabının Konusu; Bir adamın posta kutusundan aldığı bir mesajda bir sayı tutması istenmektedir. Mektubun sonunda ise adamın tuttuğu sayı yazmaktadır. Mektubu gönderen adam intikam almaya geleceğini söylemektedir. Karısının zoruyla emekli olan Dave Gurney, mektubu alan adam Gurney’e başvurunca dedektifimiz kendini esrarengiz olayların içinde bulur.

John Verdon’un ‘’ Aklından Bir Sayı Tut ‘’ adlı kitabından en güzel sözler, en güzel alıntılar:

Kafasında harcadığı zaman, dünyada harcadığı zamandan daha fazlaydı.

Bu kadar iyi bir dedektif olmasını sağlamış olan doğrusal ve mantıklı düşünme şekli bir şüphelinin hikâyesindeki en ufak boşluğu yakalayabilen, birçok gözün göremeyeceği kadar küçük çatlakları fark eden aklı.

Bazen küçücük bir noktanın duruşu ve yoğunluğu üzerinde saatlerce çalışırdı.

Uzağa değil, anne. Benim asla uzağa gitmediğimi iyi biliyorsun.

Yalnız kalmaktan hoşlanmıyorum.

Hayat sana limon veriyorsa limonata yap.

Bir adam, posta kutusuna bırakılmış imzasız bir mektup alır. Mektupta şöyle yazmaktadır: Aklından herhangi bir sayı tut. 1 ila 1000 arasında herhangi bir sayı. Adam öylesine 658 sayısını tutar. Not şöyle devam etmektedir: Sırlarını nasıl bildiğimi göreceksin… Küçük zarfı aç.aklindan bir sayi tut alintilar

Aldıklarını geri vereceksin. Vermiş olduklarını aldığın zaman. Biliyorum ne düşündüğünü, Ne zaman uyuduğunu, Nereye gittiğini, Nereye gideceğini. Seninle bir randevumuz var, Bay 658.

İnsanları öldüren silahlar değil, yine insanlardır.

Bir bedende yaşayan iki insanın verdiğinden daha büyük acı olamaz.

3.67/5 (3)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.