Akif Çağatay Kılıç Kimdir

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kimdir? Akif Çağatay’ın Hayatı, Akif Çağatay Nerelidir Memleketi ve Akif Çağatay Hakkında Bilgiler.

Bu yazımızda Akif Çağatay Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç’ın hayatından bahsedeceğiz.

Akif Çağatay Kılıç 15 Haziran 1976 da Almanya’nın Siegen şehrinde doğdu. Akif Çağatay Kılıç, 60’lı ve 70’li yıllarda Cumhuriyet Halk Partisi’nden milletvekilliği yapan İlyas Kılıç’ın torunudur.

Akif Çağatay Kılıç aslen Samsunludur. 10 yaşına kadar Almanya’da yaşadı. On yaşından sonra Türkiye’ye geldi. Ailesinin Türkiye’ye dönmesiyle birlikte İstanbul Işık Lisesi’nde bir yıl okuduktan sonra, liseyi İstanbul Alman Lisesi’nde bitirdi.

İngiltere’deki Hertfordshire Üniversitesi’nde okudu.

Akif Çağatay Kılıç 2003 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi’nde danışman olarak görev aldı. Ayrıca Başbakanlık Müşaviri, Özel Kalem Müdür Yardımcılığı gibi görevler üstlenerek Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde, Sayın Erdoğan’ın kurmay ekibinde uzun yıllar görev yaptı.

2011 Türkiye Genel Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden milletvekili oldu. TBMM 24. dönem Samsun Milletvekili olmuştur. Daha sonra TBMM 25. dönem Samsun Milletvekili ve TBMM 26. dönem Samsun Milletvekili olmuştur.Akif Cagatay Kilic Kimdir

Çok iyi düzeyde Almanca ve İngilizce bilen Kılıç, Samsun’un tanınmış ailelerinden Kefeliler’in kızı olan Eda Kılıç ile evlidir. Akif Çağatay Kılıç, 2 çocuk babasıdır.

Akif Çağatay Kılıç 61. Hükümet’te Gençlik ve Spor Bakanı olarak görev almıştır.

Akif Çağatay Kılıç, 6 Aralık 2013 tarihinden beri, 61, 62, 63, 64 ve 65. Türkiye Cumhuriyeti Hükümetlerinin Gençlik ve Spor Bakanı olan görev almıştır.

3.5/5 (8)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.