Ahmet Kural Kimdir

Ahmet Kural Kim, Ahmet Kural’ın Hayatı, Ahmet Kural’ın Biyografisi, Ahmet Kural’ın Oynadığı Filmler, Ahmet Kural’ın Oynadığı Diziler, Ahmet Kural’ın Resimleri, Ahmet Kural’ın Yaşı kitapsozler.com sitesinde.

Ahmet Kural 10 Kasım 1982 yılında Emniyet Müdürü olan babasının görev yeri olan Kütahya’da doğdu.

Oyuncu olmasında konservatuar okuyan ablasının etkisi çoktur. Ahmet Kural lise yıllarında oyunculuk deneyimlerine başladı. Lise yıllarında tiyatro çalışmalarında yer aldı. Ahmet Kural üniversite eğitimi ise Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünü bitirerek tamamladı. Ahmet Kural daha sonra Bilkent Üniversitesinde master yaptı. Oyunculuk kariyerine ise Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi alarak devam etti.

Ahmet Kural Levent Kırca-Oya Başar Tiyatrosu kadrosuna dâhil oldu. Bir taraftan tiyatro çalışmalarına devam eden Ahmet Kural diğer taraftan Fikrimin İnce Gülü ve Evimin Erkeği adlı dizilerde rol aldı.

Ahmet Kural ilk olarak Gazi adlı dizide başrol oynadı. Ancak Gazi adlı dizi reyting oranlarının düşük olmasından dolayı 19. bölümden sonra yayından kaldırıldı.

Ahmet Kural Güneşin Oğlu adlı sinema filminde ve Ramazan Güzeldir adlı dizide rol aldı. Ahmet Kural Ramazan Güzeldir adlı dizide ise sadece bir bölümde oynadı.

Ahmet Kural’a şöhretin kapılarını açan film ise Selçuk Aydemir’in yönettiği ve Cem Yılmaz’ın sponsorluğunda gösterime girmiş olan Çalgı Çengi adlı sinema filmi oldu. Ahmet Kural, Çalgı Çengi adlı filmde Gürkan adlı karakteri canlandırdı.

Ahmet Kural’ın Boyu Kaç Metredir?

Ahmet Kural’ın boyu 173 cm’dir.

Sinema oyuncusu Ahmet Kural, Çalgı Çengi adlı dizideki başrol arkadaşı Murat Cemcir ve Sadi Celil Cengiz’de oynadığı İşler Güçler adlı dizide rol aldı. Ahmet Kural daha sonra 2013 yılı yapımı Düğün Dernek adlı filmde Tüpçü Fikret karakterini canlandırdı. Murat Cemcir’inde rol aldı Düğün Dernek adlı film sinemaseverler tarafından büyük ilgi gördü.

Ahmet Kural Star Tv ekranlarında yayınlanan Kardeş Payı adlı dizide ise Metin Özdemir karakterini canlandırmaktadır.

Ahmet Kural Dizileri ve Filmleri:

Çalgı Çengi İkimiz

Çalgı Çengi

Kardeş Payı

Düğün Dernek

İşler Güçler

Behzat Ç.

Üsküdar’a Giderken

Elde Var Hayat

Memleket Meselesi

Ramazan Güzeldir 

Bir Bulut Olsam

Kahramanlar

Gazi

Evimin Erkeği

Fikrimin İnce Gülü

Düğün Dernek 2 Sünnet

3.86/5 (28)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.