Ahmet Çopur Röportaj

Son Nefeste Yaşamak Kitabının Yazarı Ahmet Çopur İle Yaptığımız Röportaj:

Merhaba Ahmet Bey Öncelikle Sizi Yakından Tanıyabilir Miyiz, Ahmet Çopur Kimdir? Kendinizden Kısaca Bahsedebilir Misiniz?

Ben 1994 yılında Medine şehrinde dünyaya geldim. Gençliğimin ilk 18 senesini Medine’de geçirdikten sonra Ankara Üniversitesi’ne gelip eğitim durumumu devam ettirdim. Şuan da Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisiyim. Medine’deyken edebiyat üzerine düzenlenen yarışmalara katılıp derecelerle ödüllendirildim. Birçok dergide yayınlanan ve severek okunulan yazılarım vardır. Geçen sene “Son Nefeste Yaşamak” adında bir eser çıkardım. Şimdi ise sırayla diğer kitaplarım da çıkacaktır. Aynı zamanda Konya yerel gazetesi olan Üretici Haber Gazetesinin köşe yazarıyım. Ve dergilere yazmaya devam etmekteyim.

Facebook, Twitter, Instagram Gibi Sosyal Medyaları Kullanıyor Musunuz?

Sosyal medyada birçok hesaba sahibim. Fakat özellikle kendim düzenli kullandığım 3 hesap vardır, Twitter ve instagramda Ahmet Çopur ( @ahmett_by ) hesabını ve Facebook ta Ahmet Çopur isimli sayfayı yönetmekteyim.

En Çok Beğendiniz Yazalar Kimdir?

Yazarlardan en çok sevdiğim kuşkusuz Kahraman Tazeoğlu ve Ezgin Kılıç‘tır. Ve gerek şarkılarıyla, gerek yüreğiyle gönlümde taht kuran da Selçuk Balcı’dır.

Şimdiye Kadar Kaç Tane Kitabınız Yayımlandı?

Seçkin kitabevlerinde ve internet sitelerinde satışa sunulan tek kitabım vardır. İkinci kitabımı tamamladım ve bundan sonra kitaplarımı sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

Son Nefeste Yaşamak Kitabınızdan Biraz Bahsedebilir Misiniz?

Bu kitabımda ayrılık ve hüznü konu alıp denemelerime yer verdim. Kelime oynu üzerinde çokça durup, sizlere güzel bir eser sundum. Kitabımın gerek tasarımıyla gerek içeriğiyle ilgili yüreği hoşnut eden yorumlar aldım. Hepinize bu yönden tek tek teşekkür ederim. Hani bir söz vardır ya. Bir yazarı yazar yapan ya görmüşlüğüdür, ya da yaşamışlığıdır. Ben bu kitabımda yaşadıklarımdan da yola çıkıp satırlara gizli özne olarak kendimi koydum. İsmen beni bulamazsınız ama hissettiklerimi hissedebilirsiniz. Çok farklı bir kitap oldu benim için. Kimi beni, bu kitapla kendine tabip olarak görürken kendimi şu şekilde özetledim. “Ben bir tabip değilim efendim, kelamlarımla kalbinize işkence ederim.

Hayranlarınıza Söylemek İstediğiniz Bir Şey Var Mı?

Onlara tavsiyem, insanları anlamadıkça kitap okusunlar. Kitap insanın kalbidir diyebilirim. Eğer bu kalp atmazsa, atan kalplere anlam yükleyemezler.

Ahmet copur kimdir roportajRöportaj İçin Teşekkür Ederiz. Eklemek İstediğiniz Bir Şey Var Mı?

Asıl ben teşekkür ederim, bana bu imkânı sunduğunuz için. Okuyucularıma son olarak şunu söylemek istiyorum. Biliyorsunuz ki, insanları anlamak çok zor. Hani aramızda bazı insanlar vardır ya, gece tan vaktine kadar uyku tutmayan. Uyku tutmadıkça sürekli düşünen. Düzeni sağlamak için gerek hesap yapıp, insanları çizemeyen. Üstünü karalamak yerine üstüne ‘ bir şans daha verdim’ yazan. O insanları üzmeyin. Belki siz de onlardan birisiniz, eminim ki öyledir. Taviz vermeyin iyiliğinizden. Fakat sizi üzen insanları da üzmek yerine silin hayatınızdan. Çokça kitap okuyun. Romanlarda yaşayın ve son olarak sevgiyle kalın.

Bu güzel röportaj için Ahmet Çopur’a çok teşekkür ederiz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.