Abbas Maroufi Kimdir

Ölüler Senfonisi Romanının Yazarı Kimdir, Abbas Maroufi’nin Hayatı, Abbas Maroufi’nin Ülkesi, Abbas Maroufi’nin Kitapları, Abbas Maroufi’nin Yaşı, Abbas Maroufi’nin Eserleri, Abbas Maroufi’nin Biyografisi, Abbas Maroufi Hakkında.

Abbas Maroufi 17 Mayıs 1957 yılında İran’ın başkenti Tahran’da doğdu.

Abbas Maroufi İlkokulu, ortaokulu ve liseyi Tahran’da tamamladıktan sonra Abbas Maroufi Tahran Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dramatoloji bölümünden mezun oldu. Üniversiteyi bitirdikten sonra çeşitli liseler de edebiyat öğretmenliği yaptı.

Edebiyat çalışmalarına ünlü edebiyatçı Huşeng Gülşiri gözetiminde devam eden Maroufi’nin Güneşin Gözü Önünde adlı ilk toplu öyküleri 1980’de yayımlandı. 1990’da Gerdun adlı sanat edebiyat dergisi çıkardı.

1992’de Iran Çağdaş Yazarlar Birliği Başkanlığını üstlendi. ‘’Ölüler Senfonisi’’ adlı romanı ile dünyada adını duyurmayı başaran yazar, ülkesinde gördüğü baskı nedeniyle siyasi sığınmacı olarak Almanya’ya yerleşti. Abbas Maroufi, Almanya’da çeşitli edebi aktivitelerde bulundu.

Halen İngiltere’de, diasporada yaşayan Maroufi, Sadık Hidayet Sanat Edebiyat Akademisi’nin kurucusu olup bu akademinin başında bulunuyor. ’’Ölüler Senfonisi’’ adlı romanı İranlı yazar Abbas Maroufi’nin en ünlü eserlerindendir.

İranlı yazar Abbas Maroufi ‘nin Romanları; Ölüler Senfonisi, Ferhat’ın Naaşı, Yorgun Sene ve Feridun’un Üç Oğlu Vardı

İranlı yazar Abbas Maroufi ‘nin Tiyatro Oyunları; En iyi Son Nesil, Mavilikler Adasına Gidenler, O Altmış Bin, O Altmış Kişi adlı toplu öykü ve Nereye Kadar Benimlesin, Dili Bay ve Ahu, Sarkık Anılarımız, Yasemin Kokusu

2.88/5 (8)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.