Aamir Khan Kimdir

Aamir Khan’ın Hayatı, Aamir Khan’ın Resimleri, Aamir Khan’ın Sözleri, Aamir Khan’ın En İyi Filmleri, Aamir Khan’ın Filmleri Hakkında Bilgileri sizler için hazırladık.

Aamir Khan’ın Hayatı
Dünyaca ünlü oyuncu Aamir Khan 14 Mart 1965 yılında Hindistan’ın Mumbai şehrinde dünyaya geldi. Aamir Khan Kiran Rao ile evli olup iki oğlu ve bir de kızı vardır. Müslüman olan oyuncu birçok filmde oynamış ve yönetmenlikte yapmıştır.

Oyunculuk kariyerine 1973 yılında Yaadon Ki Baaraat filmiyle başladı. 1996 yılındaki Karishma Kapoor ile rol aldığı Raja Hindustani filmi Aamir Khan’a Filmfare En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü kazandırmıştır. 7 dalda çeşitli ödüllere aday olmuş ve film 90’lı yılların hit filmleri arasına girmiştir.

Aamir Khan 21 yaşında iken Qayamat Se Qayamat Tak filminde küçük bir rolde oynayan Reena Dutta’yla tanışmış ve 1988 yılında Reena Dutta ile evlenmiştir. Reena Dutta’dan bir erkek ve bir kız olmak üzere 2 çocuğu vardır.15 yıl süren evlilikleri 2002’de boşanmaları ile son bulmuştur.

3 Idiots ( 3 Aptal ), Ghajini, Fanaa, Talash, Taare Zameen Par ( Her çocuk özeldir ), Lagaan, Dhoom 3 gibi başarılı filmlere imza atmış büyük bir oyuncudur.

Müslüman olan oyuncu 2012 yılında hacca gitmiştir. Ayrıca Aamir Khan’ın yeğeni Imran Khan da oyuncudur.

En İyi Aamir Khan Filmleri‘ni sitemizde bulabilirsiniz.

Aamir Khan Filmleri:

Dangal

3 Idiots ( 3 Aptal )

Ghajini

Fanaa

Talash

Taare Zameen Par ( Her çocuk özeldir )

Lagaan, Dhoom3

Onu Sarıya Boya

Andaz Apna Apna

Dil Chahta Hai

Yaadon Ki Baaraat

Raja Hindustani

P.K

3.74/5 (23)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.