99 Soruda Hayvan Hakları-Ahmet Kemal Şenpolat

Hayvan Hakları ile İlgili Kitaplar Nelerdir, Av. Ahmet Kemal Şenpolat’ın 99 Soruda Hayvan Hakları Kitabı Hakkında Bilgiler.

Haytap’ın yani Hayvan Hakları Federasyonu’nun başkanı Av. Ahmet Kemal Şenpolat’ın kaleme aldığı 99 Soruda Hayvan Hakları kitabı herkesin okuması gereken bir kitap.

Av. Ahmet Kemal Şenpolat’ın 99 Soruda Hayvan Hakları kitabına geçmeden önce;  resmi sitesi http://www.haytap.org/ olan HAYTAP kısaca nedir?

HAYTAP kesinlikle bir haber portalı değildir. Ancak yapılan başarıların, hayvan hakları ihlallerinde konuların takipçiliğinin paylaşıldığı, gönüllülere izlenmesi gereken yolu gösteren bir eğitim kurumudur.

Av. Ahmet Kemal Şenpolat’ın 99 Soruda Hayvan Hakları kitabı 2015 yılında Okuyan Us Yayınları’ndan çıkmıştır.

Okuyan Us Yayınları’ndan çıkan Av. Ahmet Kemal Şenpolat’ın 99 Soruda Hayvan Hakları kitabı 220 sayfadır.

Haytap bu kitabın satışından elde ettiği tüm geliri federasyon projelerine aktaracaktır. Lütfen korsan kitap satın almayınız.

99 Soruda Hayvan Hakları Kitabının Yayın Yönetmeni: Cem Mumcu

99 Soruda Hayvan Hakları Kitabının Yayın Koordinatörü: Ayşegül Ataç

99 Soruda Hayvan Hakları Kitabının Editörü: Anıl Helvacı

99 Soruda Hayvan Hakları Kitabının Redaktörü: Hilal Dikmen

99 Soruda Hayvan Hakları Kitabının Kapak Tasarımı: Ebru Demetgül

99 Soruda Hayvan Hakları Kitabının Sayfa Tasarımı: Deniz Dalkıran

Av. Ahmet Kemal Şenpolat’ın 99 Soruda Hayvan Hakları kitabından alıntılar:

Şiddet uygulanan bir hayvan gördüğümde ne yapabilirim?

Komşum evcil hayvanımı belediyeye şikayet etmiş. Ne yapmalıyım?

Hayvan haklarını savunan biri vejetaryen olmak zorunda mıdır?

Hayvana tecavüz etmek ile kapalı alanda sigara içmek aynı şekilde mi değerlendiriliyor?

Hayvanları hayvanseverlerden bile koruyan bir yasa mümkün mü?

Sokaktaki kediye eziyet edenle, evindeki kediye eziyet edene verilen ceza gerçekten farklı mı?

Aynı gezegeni paylaştığımız, bizler gibi duyguları ve yaşama arzuları olan hayvanlara karşı insanlar olarak tutumumuzun masaya yatırıldığı bu kitapta Ahmet Kemal Şenpolat tüm bu sorulara ve daha fazlasına yanıt ararken, bizleri de yeni sorular sormak için yüreklendiriyor.

Bu kitabı okumanız, kütüphanenize alıp bir tane koymanız yetmeyecek bence… Herkesin okumasını, her rafta bulunmasını isteyeceksiniz. Sevgili can dostum Avukat Ahmet Kemal Şenpolat… Eline sağlık… Beynine… Ama en çok o merhamet dolu kocaman yüreğine sağlık…” Bekir Coşkun “Hayvanlar insan olma bilincinin ozon tabakasıdır. Şenpolat’ın çalışması, ozon tabakasını koruma çırpınışlarının bir ürünüdür. Mustafa Balbay

Hayvanların bizden çok daha demokrat olduğunu söylesem şaşırır mıydınız? Maymunlar, keşfettikleri meyve ağaçlarını topluluğa önermek istediklerinde o yönde birkaç adım yürüyüp, dönüp grup üyelerine bakıyorlar ve takip etmek isteyenler ona doğru yöneliyor. Başka maymunlar da kendi önerdikleri yönde aynısını yapıyorlar ve kim daha çok ikna ediciyse onun seçtiği alan kabul görüyor. Balarıları ise yeni yerler konusunda topluluğu dansla ikna etmeye çalışıyorlar. Ahmet Kemal Şenpolat size onların haklarını anlatmak için çok emek verdi. Bu kitabı okuduktan sonra onları hala aşağılayabilir, hırpalayabilir, yok edebilir misiniz? Şafak Pavey99 soruda hayvan haklari ahmet kemal senpolat

Elinizde tuttuğunuz kitap hayvan sevgisinden mahrum olanların içlerindeki nefreti, şiddete ve cinayete dönüştürmeden durdurabilmek için bu topraklarda verdiğimiz büyük mücadeleyi, geldiğimiz noktayı ve hala işin ne kadar başında olduğumuzu anlatıyor. Unutmayalım ki hayvanın yaşam hakkı, aslında insanın yaşam hakkıdır. Çünkü bilinen seri katillerin başlıca ortak noktası, hayvana yönelik şiddet geçmişlerinin olmasıdır. Prof. Dr. Sevil Atasoy

3.92/5 (38)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.