Zeljko Obradovic Sözleri

Tam adı Zelimir Zeljko Obradovic olan 8 Euroleague şampiyonluğu bulunan Fenerbahçe Ülker basketbol takımının Sırp basketbol koçu Zeljko Obradovic’in sözleri:

Öncelikle çok mutluyum. Oyuncularım adına çok mutluyum. Bizi destekleyenler için çok mutluyum. Fenerbahçe, tarihinde ilk kez Euroleague finalinde. Kendimizi büyük final için en iyi şekilde hazırlık durumundayız. Bazen maç içersinde hızlıca kararlar vermek zorundasınızdır. Ben de 4-5 oyuncu kullanarak maçı çevirmeye çalıştım. Bence çok iyi oynadık. Çok tedirgin olduğumuz anlar vardı. İyi strateji seçtik. Mümkün olduğunca çabuk kullandık, topu çevirmedik. Bizim seviyemiz, bizim oyunumuz bu değil.

Bu çok özel bir final, Dimitris Itoudis 13 yıldır arkadaşız. Benim küçük kardeşim gibi. CSKA ‘da olağanüstü iş çıkarıyor. 2 gün boyunca bunun için çok espri olacaktır. Zor bir final bekliyorum. Çok tecrübeliler, olağanüstü bir koçları var. CSKA çok zorlu bir rakip. Fenerbahçe Erkek Basketbol takımının Final Four’da Laboral Kutxa’yı eleyip Euroleague’de CSKA Moskova ile karşılaması sonucu CSKA Moskova Koçu Dimitris Itoudis ve CSKA Moskova Erkek Basketbol takımı ile ilgili olarak söylediği sözler.

Adım Zeljko Obradavic ve bundan çok memnunum. Size Basketbolun Mourinho’su deniliyor? sorusu üzerine verdiği cevap.

Herhangi bir müsabakada ikinci olmak için gelmedim.

F.Bahçe’nin tarihçesinde şampiyonlukların çok önemli.

Bana Fenerbahçe’de çalışma fırsatı veren herkese teşekkür ederim.

Fenerbahçe’ye hiçbir kulvarda 2. olmak için gelmedim.

Takımım için en doğru seçimleri yaptığıma inanıyorum. Şu andaki kadromdan çok memnunum. Sağlıklı olmaları önemli. Bu kadroyla herkesle savaşabileceğimize inanıyorum.Zeljko Obradovic Sozleri

Maça başlama şeklimiz karşılaşmanın gidişatını belirlemiş oldu. Maç içerisinde çok fazla iniş çıkış yaşıyoruz. Her zaman bahsettiğim bir konu var. Benim için genç ya da tecrübeli oyuncu değil iyi ya da kötü oyuncu vardır. Nasıl oynarsanız oynayın en önemlisi sıkı çalışmaya devam etmektir. Fenerbahçe Ülker basketbol takımının, Spor Toto Basketbol Ligi 10. haftasında İstanbul Büyükşehir Belediyespor’u 90-67 yendiği maçın ardından.

3.86/5 (7)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺