Zekeriya Efiloğlu Kimdir

Yazar Zekeriya Efiloğlu, 28 Mart 1972 yılında Ordu’nun Akkuş ilçesinde doğdu. Zekeriya Efiloğlu İlkokulu Ordu’nun Ünye ilçesinde tamamladı. Daha sonra ise Zekeriya Efiloğlu, ortaokul ve liseyi tamamlamak için Samsun’un Ladik ilçesinde gitti. Samsun’un Lâdik ilçesinde yatılı olarak liseyi Samsun Ladik Akpınar Öğretmen Lisesi’nde tamamladı.

Üniversite eğitimini ise Süleyman Demirel Üniversitesi Burdur Eğitim Fakültesi’nden 1993 yılında mezun olarak tamamladı.

Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra öğretmen olarak Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde bulunan Hilalli İlköğretim Okulu’ndan 1993 yılında göreve başladı.

Zekeriya Efiloğlu, Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde bulunan Hilalli İlköğretim Okulu’ndan sonra yine Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde bulunan Yunus Emre İlkokulu ve 100. Yıl İlkokulu’ndan öğretmenlik yaptı.

Öğretmenlik hayatına, Gaziantep’te devam etti. Gaziantep’te Şehit Karayılan İlköğretim Okulu’nda, Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu’ndan öğretmenlik yaptı. Ayrıca Gaziantep Öğretmenevi ve ASO’nda müdürlük görevinde bulundu.

Zekeriya Efiloğlu yüksek lisansını Ahmet Yesevi Üniversitesi yaptı. Zekeriya Efiloğlu, Ahmet Yesevi Üniversitesi

Ahmet Yesevi Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında yüksek lisans yaptı. Zekeriya Efiloğlu, Gaziantep Şahinbey ilçesi Gülşen Batar Anadolu Lisesi’nde müdür olarak görev yapmaktadır.

Zekeriya Efiloğlu öğretmenliğini yanı sıra köşe yazarlığı ve yazarlık yapmaktadır. Zekeriya Efiloğlu Gaziantep Metropol Gazetesi’nde bir süre köşe yazarlığı yaptı. Ayrıca kamu sitelerinin bazılarında da köşe yazarlığı yapmıştır.

Zekeriya Efiloğlu Gaziantep27 Gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır. Köşe yazarlığı, yazarlık ve öğretmenlik ve program sunuculuğu yapan Zekeriya Efiloğlu, Bahar TV’de Zekeriya Efiloğlu’nun kendisinin hazırlayıp sunduğu Dönemeç Programı’nı sunmaktadır.

Zekeriya Efiloğlu, Türkiye Yazarlar Birliği Gaziantep Kurucu Başkanlığı’ndan yapmaktadır. Zekeriya Efiloğlu evli ve üç çocuk babasıdır

Zekeriya Efiloğlu’nun Kitapları:

Bana Aşkımızı Anlat

Aşkın Eşiğinde Ölüme Uyanmak

Yüreğim Toroslarda Kaldı

Yosun Gözlüm

Aşkın Peşinde

Kalbime Yazdım Seni

Olduğum Gibi Sev Beni

Aşkla Yürümekzekeriya efiloglu kimdir

Dipnot Düştüm Sadece

İçimizdeki Hayat

Sustunuz

Sana Yazdım

Eğitim Her Kapıyı Açar

3.77/5 (47)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺