Zayıflamada Son Söz-Deniz Egece

Zayıflamada Son Söz Kitabının Oku, Deniz Egece’nin Zayıflamada Son Söz Kitabından En Güzel Sözler, Deniz Egece’nin Zayıflamada Son Söz Kitabının Konusu, Deniz Egece’nin Zayıflamada Son Söz Kitabının Özeti, Deniz Egece’nin Zayıflamada Son Söz Kitabı Hakkında.

Deniz Egece’nin Zayıflamada Son Söz kitabı NNB Yayınları’ndan çıkmıştır.

NNB Yayınları tarafından 2013 yılında yayımlanan Deniz Egece’nin Zayıflamada Son Söz kitabı 374 sayfadan oluşmaktadır.

Diyet yaptığınız sürece kilo verirsiniz, bıraktığınızda verdiğiniz kilolardan daha fazlasını geri alırsınız. Kilo almak istiyorsanız diyet yapınız! 30.000 insan yemek yemeden dünyamızda nasıl yaşıyor? Sağlıklı ya da sağlıksız yiyecek ve içecek yoktur, sadece yiyecek ve içecekler vardır! Kiloyu işiterek ve izleyerek alır ve veririz. Zihninizde beden modeliniz yoksa asla kalıcı kilo veremezsiniz. Hiçbir hap zayıflatmaz, üstelik bilinçaltınıza başarısızlık bilgisini kodlamanıza destek verir. Her şeyi yedikleri ve içtikleri halde bir ömür boyu kilo almadan yaşayan insanların kalıp düşünceleri ve sırları. Bilincinizde kilo yapan etkenleri özgürleştirmediğiniz sürece tekrardan kilo alırsınız. Kilo çözümlerini saptırmayalım, tek kalıcı ve gerçek çözümü bilinç değişimidir. Kilo dışarıdan size ziyarete gelen bir misafirdir, bedenin tapusu sizindir, misafirleri istediğiniz zaman gönderebilirsiniz. Doğru istikamete odaklanarak, kendi kendinize motive ettiğiniz de kiloları kesin ve net çözersiniz. Bölgesel zayıflama saçmalıktır ve fizik kanunlarına terstir.

Kitap fizik, matematik, biyoloji, kimya ve yaşanmışlıkların bilimsel gerçek ve tecrübelerine uzantısıdır. Ömrünün son on senesini kiloya adayan bir insanın bilgi ve çözümleri. Yazarın 40 kg dan fazla kilolarından kurtulmak için başladığı bu macera, bir dönemin kapanmasına ve yeni bir dönemin açılmasına sebep olacaktır. Kilo konusunda gerçek bir farkındalık kazanarak, geçmişi özgürleştirebileceğiniz ve gelecek için yeniden bilincinizi kodlayarak yapılandıracağınız metotları içermektedir.

Deniz Egece’nin Zayıflamada Son Söz kitabından alıntılar:

Sen şükret ve sevgi ol, o zaman cennette olacaksın.

Sevgili okuyucum, öncelikle bu ülkenin bir insanı ve dünyada var olduğum için, sana katkı ve fayda sağlamak adına kendimi bu konuya adamış olmanın bilinciyle sana araştırmalarımı, gözlemlerimi, bilgilerimi, çözümlerimi sunuyorum. Bu kitabı okumanın temel amacı ideal bedene ulaşmak ve ömür boyu bir daha kilo almadan yaşamak olmalıdır.

Lütfen kendine zaman ayırarak bu kitabı defalarca oku, her okuduğunda yeni bilgilerin farkındalığını kazanacaksın. Her okuduğunda başka bir kitap okuduğunun farkına varacaksın. Öğrendiklerini çevrene anlat, anlattığında bilincini yeniden yapılandıracak, anlattıkça fazlalıklarının bedenini terk ettiğini göreceksin. Bu sadece bir kitap değil, bu senin yaşamını ve bedenini değiştirecek senin içinden bir parça.

Bu kitap için verdiğim emek, zaman ve finans yatırımımı seninle paylaşmak istiyorum. 10 sene öncesine kadar fazla kilolarla yaşayan ben, bir gün bu sorunun mutlak bir çözümü olduğu düşüncesiyle yola çıktım. Şirketlerimi kapattım ve öncelikle 40 kilo vererek bu hayata başladım. Daha çok öğrenmek ve okuyabilmek için hızlı okuma teknikleri ve fotografık hafıza teknikleri eğitimi aldım. Kilo konusunu çözmek adına üç dilde 5 binden fazla kitap okudum, 1 milyon dolardan fazla parayı sonu belli olmayan bir amaç için harcadım. Ömrümden 60 bin saatten fazla zamanı buna ayırdım, 40 ülkede farklı ırk ve kültürden fazla kilolu ve ideal bedende yaşayan insanlarla konuştum, tartıştım, onları kıyasladım ve birlikte çalıştım. Binlerce insana yüreğimle, karşılık beklemeden fayda sağladım. Birçok üniversitede bilgilerimi paylaştım. İnternetten kilo problemiyle ilgili binlerce video izledim. İki senedir de profesyonel, uzman ve gönüllü olarak, ekipler kurarak araştırma ve çalışma yapıyorum. Alternatif tıp konusunda, kişisel gelişim seminer ve eğitim merkezlerinden eğitimler aldım. Obezite ve anatomi üzerine klasik tıp konusunda seminerlere katıldım. Deneyimlerimi anlamak, kendimi sorgulayarak bedenimi izlemek için dağlarda tek başıma günlerce kaldım. On sene içinde 2300 sayfa not tuttum. Bugüne kadar onlarca kez, notlarımı düzenledim ama her seferinde bir sebepten dolayı, bu kitabı çıkaramadım. Bu kitap için, yaşama amacım için değer verdiğim birçok insanı kaybettim. Geldiğim noktada algıladığım gerçek şuydu:

Bugüne kadar farkındalık kazanabilmek için birçok bilimle ilgilendim, ama öğrenmem gereken ilk bilim kendimi bilmekmiş. Evrende var olan tüm bilimler, kendini bildiğimde bana hizmet etmeye başlar.

İnancın gücü her yerde, her zaman, farklı şekillerde karşıma çıktı. Dini inançların etkisini ve gücünü algılamak için inancın dışındaki tüm dinlerin kitaplarını, yazıtlarını, öğretilerini okudum ve sorguladım. Cami, kilise, sinagog, tapınaklarda törenlere katıldım, derneklere gittim ve algılamam gerekenleri algıladım. İnançları beden, beslenme, harekete ve yaşamın genelini ilgilendiren diğer inançların gerçek yapılarıyla ilişkilendirerek çözüm aradım. Tüm dünyanın binlerce çözüm yolu ürettiği halde bu sorunun son bulmadığı dikkatimi çekmişti. Bense dünyanın baktığı noktada değil, farklı noktalarda çözüm aradım.

Değerli bir gecede beş saat yerimden kalkmadan Yaradanıma var olduğum için şükrederek, bana güç vermesi ve doğru yolu göstermesi için dua ederek yattım. Ertesi sabah uyandığımda aklımdan çıkmayan şu sözlere kendimi teslim ettim. “Henüz hazır değilsin, ileride gelecek doğru gün için oluşum yasasıyla, sabırla, odağını bozmadan sevgi ve ilgiyle yola devam etmelisin.” Her gün şu anda okuduğun bu kitabın ortaya çıkması hayaliyle yaşadım.Zayiflamada Son Soz kitap Deniz Egece

Kitabımda çok fazla bilimsel terim kullanıp, sıkılmana ve kavram kargaşasına yol açmak istemiyorum. Sade, basit ve anlaşılır dilde yazmaya özen gösterdim. Bilimsel gerçekleri de günlük hayatın içinde kullanılır ve anlaşılır kılmaya çalıştım.

Uzmanlar, fareler üzerinde yaptığı deneylerden yola çıkarak çözüm önerirler. Bazıları da çok para kazanmak için hap yap, para kap düşüncesiyle sağlıklı bedenlere ölüm saçar.

3.67/5 (6)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺