Zarafet Audrey Hepburn’ün Hayatı-Donald Spoto

Dünyaca Ünlü Hollywood Yıldızı, Sinema Oyuncusu ve Moda İkonu Audrey Hepburn‘ün Biyografisi:

Amerikalı biyografi yazarı Donald Spoto, Marilyn Monroe, Audrey Hepburn, Alfred Hitchcock, Laurence Olivier, Ingrid Bergman, James Dean, Elizabeth Taylor, Grace Kelly, Marlene Dietrich, Alan Bates, Tennessee Williams gibi birçok dünyaca ünlü yıldızların biyografisini kaleme almıştır.

Donald Spoto’nun özgün İngilizce adı Enchantment: The Life of Audrey Hepburn olan Zarafet Audrey Hepburn’ün Hayatı kitabı ülkemizde 2012 yılında Artemis Yayınları etiketi ile çıkmıştır.

Artemis Yayınları aracılığı ile Beril Tüccarbaşıoğlu’nun Türkçe çevirisi ile çıkan Donald Spoto’nun Zarafet Audrey Hepburn’ün Hayatı kitabı 362 sayfadan oluşmaktadır.

Ayrıca Audrey Hepburn‘ün hayat hikayesini merak edenler sitemizde Audrey Hepburn Kimdir başlığı altında Audrey Hepburn‘ün biyografisini ve Audrey Hepburn Sözleri başlığı altında Audrey Hepburn’ün söylediği sözleri bulabilirler.

‘’Nasıl yaşayacağını, kenarda durup izlemeden dünyanın nasıl hem içinde hem dışında olunacağını öğrendim. Bir daha asla ama asla hayattan kaçmayacağım. Aşktan da…’’ dedi Audrey.

Naif görünüşüne rağmen çelik gibidir. Cary Grant

Audrey, artık kaybolan değerlerin kadınıydı. Zarafet, saygınlık ve terbiye… Tanrı, onu yanağından öpmüştü ve tam karşımızdaydı. Billy Wilder

Doğuştan gelen bir albenisi vardı. Oysa çoğu insanın sadece kibar tavırları vardır. Alfred Lunt

Donald Spoto’nun Zarafet Audrey Hepburn’ün Hayatı kitabından alıntılar:

Van Ufford’un annesi saygın bir Hollandalı ve Fransız kökene sahip bir baronesti. Genç çift ilk bakışta her açıdan uyumlu görünüyordu.

Kadının Avrupalı aristokrat ailesinden geliri ve aile mülklerinde payı vardı. Ve bir de unvanı. Hollandalı Barones Ellavan Heemstra. Ve şimdiki adıyla Bayan Ruston. Zarafet Audrey Hepburn Hayati Donald SpotoHollandalı baroneslere 1929’da bile o kadar nadir rastlanmıyordu. Çoğu demokrat, Hollandalı aristokratların saygın unvanlarını kullanmasına aldırmazdı.

‘’Bir tarafım belki hep çocuk kaldı. Ama bir yandan da, erkenden olgunlaştım. Çünkü genç yaşta acı ve korkuyla tanıştım… ‘’ dedi Audrey.

Ella’nın çocukluğu rahat geçti. Ailesinin kırlarda kocaman bir malikânesi, şehirde bir evi ve bir de yazlıkları vardı. Yanlarında bir hizmetkar ordusu çalışıyordu.

2/5 (1)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺