Zafer Avşar Röportaj

Fantastik Korku Romanı Kıyamet Deccal Geliyor Adlı Romanın Yazarı Zafer Avşar İle Yapmış Olduğumuz Röportaj Sizlerle:

Merhaba Zafer Bey Öncelikle Sizi Yakından Tanıyabilir Miyiz, Zafer Avşar Kimdir? Kendinizden Kısaca Bahsedebilir Misiniz?

Zafer Avşar: Merhaba, yaptığım araştırmaları fantastik – korku türünden kurgulayan ve bunu kitaplarına yansıtan bir yazarım. Herkesin adını anmaktan bile bile korktuğu, dini hurafelerin hatta varlıkların, en ayrıntılı detaylarını birebir inceleyen ve bunu romanlarıma yansıtan biriyim.

Şu An Herhangi Bir Yayın Organında Yazı Yazıyor Musunuz?

Zafer Avşar: Hayır.Kiyamet Deccal Geliyor kitap Zafer Avsar

Facebook, Twitter, Instagram Gibi Sosyal Medyaları Kullanıyor Musunuz?

Zafer Avşar: Evet kullanıyorum.

En Çok Beğendiniz Yazar Kimdir?

Zafer Avşar: Jean Christopher Grange diyebilirim.

Şimdiye Kadar Yayımlanmış Kaç Tane Kitabınız Var?

Zafer Avşar: 2

Fantastik Korku Romanı Kıyamet Deccal Geliyor Kitabınızdan Biraz Bahsedebilir Misiniz?

Zafer Avşar: Farklı bir kitap “Kıyamet”. Öncelikle şunu belirteyim bu roman serinin ilk kitabı. Devamı 1 ‘’Deccal’’ ile ‘’Ye’cuc ve Me’cuc’’ olarak gelecek. Uzun süreli araştırmalarıma dayanarak olası bir Kıyamet Savaşı senaryosu şu an olsa neler olurun kurgusunu yapıyorum bu roman serisinde.4 Kutsal Kitap ve dini belgelerden yararlanılarak yazılmış bir roman. Zaten romanın her sayfasında bunu hissedeceksiniz. Diğer Kıyamet kitaplarından farklarından birinin bu olduğunu, okuyucularımız sosyal medyadan belirtiyorlar zaten.

Konusuna gelince, dünyaya Kâbe’nin hemen yanından açılan bir yol ile başka bir boyuttan geçip gelen, kuzeye doğru yavaş yavaş hareketlenen bir iblis ordusu ve ona karşı koymaya çalışan insanlar. Bunun için devletler çeşitli stratejiler geliştiriyor ve Türkiye’de 12 kişilik bir bordo bereli ekibini iblislerin arasına gönderip bilgi almaya çalışıyor. İlginç karakterlerin de zamanla katıldığı romanda, devlet başkanlarının isimleri de birebir kullanıldı. İblis ordusunu durduramayan devletlerin oluşturduğu ordu ilk etapta Şanlıurfa’da iblislerle çok büyük bir savaş yapıyor. Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük meydan savaşı.  Daha sonraki sayfalarda başka varlıkların katıldığı ve Urfa’daki savaş gibi iki tane daha devasa savaşın olduğu roman, Fantastik Portal FRPnet tarafından 2015 yılının en iyi fantastik kitabı seçildi. Zafer Avsar romanlariCinlerin, iblislerin, meleklerin ve daha birçok varlığın kol gezdiği ‘’Kıyamet’’ romanının beyazperdeye uyarlanması konusunda da bazı teklifler aldık. Onları da şu an değerlendiriyoruz.

Hayranlarınıza Söylemek İstediğiniz Bir Şey Var Mı?

Zafer Avşar: Öncelikle ilgilileri için teşekkürler. ‘’Kıyamet’’ Romanının devamı olan ‘’Deccal’’ı bekliyorlar. Beklediklerine değecek merak etmesinler. 700 sayfa civarı olacak gözüküyor. Deccal’ın fitnelerini roman havasıyla deşifre edeceğiz tek tek.

Zafer Avsar ResimAyrıca benim romanlarımın özelliği kitaplarımdaki karakter isimlerinden birçoğu, hayranlarımın isimlerinden oluşur. Bir sonraki romanımda da birçoğunun ismi olacak.  Sürprizlere hazırlıklı olsunlar.

Röportaj İçin Teşekkür Ederiz. Eklemek İstediğiniz Bir Şey Var Mı?

Zafer Avşar: Ben teşekkür ederim.  Huzurlu ve sağlıklı okumalar dilerim.

Zafer Avşar’a bu güzel röportaj için teşekkür ederiz. 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. ufuk özcan dedi ki:

    kıyamet i okudum…kitabın devamını 4 gözle bekliyorm

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺