Yoldaki Mühendis-Abdullah Galib Bergusi

Filistin Direniş Hareketi Kassam’ın Hayatı, Filistinli Kassam Komutanın Hayatı, Abdullah Galib Bergusi’nin Kitapları, Abdullah Galib Bergusi’nin Yoldaki Mühendis Kitabını Oku, Abdullah Galib Bergusi’nin Yoldaki Mühendis Kitabından Sözler, Abdullah Galib Bergusi’nin Yoldaki Mühendis Kitabının Konusu, Abdullah Galib Bergusi’nin Yoldaki Mühendis Kitabı Hakkında.

Abdullah Galib Bergusi’nin Yoldaki Mühendis kitabı 2015 yılında Ekin Yayınları tarafından yayımlanmıştır.

Filistinli Kassam komutanın otobiyografisinin anlatıldığı Abdullah Galib Bergusi’nin Yoldaki Mühendis kitabı 200 sayfadan oluşmaktadır.

Abdullah Galib Bergusi’nin Yoldaki Mühendis kitabından alıntılar:

“Eğer direnişe silahla destek olamazsam; kalemim ve mürekkebim direniş ve mukâvemet yolunda silahımdır.”

Abdullah Galib Bergusi. Filistin Direniş Hareketi Kassam’ın Batı Şeria ve Ramallah’ta bilinen en meşhur komutanı. Kod adı Yoldaki Mühendis ya da Gölgeler Prensi olan Bergusi, Filistin tarihinde en çok ceza alan kişi. 67 müebbet ve ayrı ayrı onlarca yıl hapis cezası… 2003 yılından beri tek kişilik hücrede yaşıyor. Tutsak alınmadan önce İsrail’in tüm istihbaratını peşinden koşturan Filistin’in bu meşhur komutanı bedeni tutsak alınsa da zindanda kalemiyle kelimeleriyle direnmeye devam ediyor.

“Uzun zamandır tek kişilik karanlık bir hücrede yaşıyorum. O kadar uzun zaman ki artık senelerini saymakta acizim.

Tek kişilik karanlık hücreye konulmadan tam altı ay boyunca soruşturma merkezlerinde dolaştırıldım. Bu merkezlerde ölümü gördüm… Ölümle konuştum… O da benimle konuştu… Çok defa ölüme dokundum… Fakat el-Kahhâr olan Allah’ın yardımıyla ölüme galip geldim.yoldaki muhendis abdullah galib bergusi

Siyonistler tarafından tutuklanmadan önce hayatımın en güzel yıllarını geçirdim. Başım dik ve yükseklerdeydi.

Mescid-i Aksa’nın kandillerinin yakılacağı yağın Filistin’e, özgür savaşçıların toprağına gelmesi çok yakındır.

Aydınlık yarınlar yakındır. Siyonistlerin, Allah’ın mübarek kıldığı Mescid-i Aksa’dan gitmeleri yakındır. Filistin’in emperyalizmden, işgalden ve zulümden özgürlüğüne kavuşacağı günler çok daha yakındır.”  – Abdullah Galib Bergusi –

4.05/5 (20)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺