Yılmaz Gruda Sözleri

Bu yazımızda 14 Temmuz 1930 tarihinde İstanbul’da doğan sanatçı Yılmaz Gruda’nın sözlerine yer vereceğiz.

Yılmaz Gruda’nın Rol Aldığı Diziler ve Filmlerden Bazıları;

Birçok sinema filminde ve diziler de rol almış olan usta sanatçı Yılmaz Gruda; Mutlu Ol Yeter, Gönül İşleri,Ulan İstanbul, Ulan İstanbul, Galip Derviş, İşler Güçler, Çakıl Taşları, Gözlerinde Son Gece, Yabancı Damat, Kavak Yelleri, Asiye Nasıl Kurtulur?, Karakolda Ayna Var Dokuz Dağın Efesi gibi birçok yapımda rol almıştır.

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, yazar ve çevirmen Yılmaz Gruda’nın sözleri:

30 yıldır kimse kapımı çalmadı. Biraz asosyal bir yapım var. Yazarlık da yaptığım için ortalıklarda fazla dolaşmıyorum. Arkadaşlarla beraber olayım, Ahmet’i, Mehmet’i tanıyayım gibi derdim yok.

Bence sinemada paylaşılmayan bir oyuncu yoktur. Sen gelmesen başka birini bulurlar. O dönemdeki tiyatrocuların çoğu bu şekilde çalışıyorlardı. Tabii ki bu rolü Yılmaz Gruda daha iyi oynar deyip ısrar ettikleri oluyordu. Çoğunluk ezberi iyi kotardığımız için bizi tercih ediyordu. Diyet’te başkası oynayabilirdi ama Ömer Lütfi Akad dedi ki illa Yılmaz oynayacak. Çekim olunca çağırırım deyip gönderdi. Yönetmenlere nazımız geçiyordu. Çok gangster oynadım. Memur, serseri, o, bu, şu…

27 yıldır evliyim. Eşim Türkan Gruda da tiyatrocu. Bu işi çok iyi bilen biri. Beraber tiyatro kurduk, oyunlar oynadık. Şimdi bıraktı, ev hanımı. yilmaz gruda sozleriYazdığım her şeyi ilk olarak ona okurum. Eleştirileri benim için çok değerlidir.

Tabiatıyla kızımın annesiydi. O dönemde o soyadıyla ünlü oldu. Ayrıldıktan sonra geri alsaydım, kızlık soyadına dönecekti ve kimse onu tanımayacaktı. Ben de böyle bir şeye teşebbüs etmeyi hiç düşünmedim. Ayşen Gruda’nın hâlâ sizin soyadınızı taşımasına eşiniz bir şey demiyor mu sorusu üzerine.

2/5 (1)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺