Yıldız Yaralanması-Perihan Mağden

Kederli İki Kadının Hikayesinin Anlattıldığı Perihan Mağden’in Yıldız Yaralanması Romanı.

Perihan Mağden’in Yıldız Yaralanması kitabı 2012 yılında yayımlandı. Everest Yayınları tarafından 2012 yılında yayımlanan Perihan Mağden’in Yıldız Yaralanması kitabı 320 sayfadan oluşmaktadır.

Dönmemiş Yıldız. Dönseydi duyar uyanırdı zaten. Beni yaraladı yine, diye düşünüyor. Sonra da yok oldu. O bitmeyen ufak kaçamaklarından birine gitti. Nereye gitti ki? Cengiz Bey’le Maldivler’e gidiyor yarın! Teo Man, diye geçiriyor içinden, anında içi üşüyor. Tabii ya, onunla olmaya gitti. Cengiz Bey’le bir nevi mecburiyetten çıktığı seyahatten önce, hakiki aşkına koştu. Kavuştu.

‘’Beni niye yaraladın peki? Beni niye hep, habire yaralıyosun? Neyim ben? Kırıp dökeceğin oyuncak bi bebek mi?’’

Hikmet Hanım’ın saçının kesildiği gece ‘’oyuncak’’ demesi geliyor aklına. Haklı işte! Ahçı da haklı, Muhittin de. Onu Yıldız’a karşı uyarmakta haklılar. ‘’Hıncını benden çıkarıyorsun. Annenin sana yaptıklarının, herkesin sana yaptıklarının hıncını, intikamını-‘’ Aynaya bakarak bağıra bağıra söylüyor bu lafları.

Perihan Mağden’in Yıldız Yaralanması kitabından alıntılar:

Birinin başlattığı yangını başka biri söndüremiyor.

Artık iki kağıt kayık onlar. Battılar sulara.Yok oldular.

yildiz yaralanmasi perihan magdenHem artık havalar iyiden iyiye ısındı, hem nice zamandır Yıldız kürk giymiyor. Hayvanları onun kadar seven birinin kürk giymesinin ne kadar yanlış olacağına, ne kadar gaddar, acımasız, çoktan uyandı Yıldız.

Mutluluğa alışmak ne kadar kolaymış.

Yıldız’ın gezegeninde yaşıyor, buralı oldu. Hiç kimse buna engel olamaz. İçinin içinde duyuyor. Buraya ait. Biliyor. Biliyor. Emin kendinden.

3.5/5 (2)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺