Yavuz Selim Koç Röportaj

Yavuz Selim Koç Röportaj

Bu Şehre İnat Şiir Kitabının Yazarı Yavuz Selim Koç İle Yapmış Olduğumuz Röportaj:

Merhaba Yavuz Selim Bey Öncelikle Sizi Yakından Tanıyabilir Miyiz, Yavuz Selim Koç Kimdir?

Öncelikle sizlere ve okuyucularınıza selam ve saygılarımı sunar, bu yapılan röportajdan dolayı da sizlere çok teşekkür ederim. 1978 yılında dünyaya geldim. Kuruluşun ve kurtuluşun şehri Kütahya’mızın Tavşanlı ilçesine bağlı bir köydenim. Tahsil hayatımı İstanbul’da tamamladım ve şu an İstanbul ve Ankara’da ikamet etmekteyim. Evli ve iki çocuk babasıyım.

Kendinizden Kısaca Bahsedebilir Misiniz?

Şu fani dünyada mütevazı yaşayan, okuyan, araştıran, her gün kendine bir şeyler katmak için uğraşan, şiir yazan, şiir okuyan ve şiir dinleyen, çalışan, umutları, hayalleri olan, kimi zaman bu hayata yenilen kimi zaman yenen, bir kişiliği ve duruşu olan birisiyim.

Şu An Herhangi Bir Yayın Organında Yazı Yazıyor Musunuz?yavuz selim koc siirleri

Değerli dostlarımız kültür sanat konularında bize de yaz diye teklif etseler de maalesef çok ciddi anlamda zaman sıkıntısı yaşamaktayım. Lakin yurt içi veyahut yurt dışında bulunursam orada yaşadıklarımı röportaj şeklinde değerli gönül dostlarım ile paylaşmaktayım.

Facebook, Twitter, Instagram Gibi Sosyal Medyaları Kullanıyor Musunuz?

Çok istemesem de mecburen kullanmaktayız. Çünkü sosyal paylaşımlar çıktıktan sonra hasbihaller yüz yüze demli bir çayın yanında değil, bilgisayarlardan veyahut akıllı telefonlarından yapılmaktadır maalesef. Hasbihalleri geçtik artık tebrik, taziye veyahut bayramlaşmalarımızı bile bunlar üzerinden yapmaktayız ve ciddi anlamda buna çok üzülmekteyim.

En Çok Beğendiniz Şairler Kimlerdir?yavuz selim koc roportaj

Mehmet Akif Ersoy, Üstad Necip Fazıl Kısakürek, Arif Nihat Asya, Abdürrahim Karakoç ve benzeri isimler ve bu isimlerin önemli şiirleri beni her zaman etkilemiştir.

Şimdiye Kadar Yayımlanmış Kaç Tane Kitabınız Var?

Şuan için bir tane yayınlanmış kitabım var. Gonca Yayınevinden çıkan Bu Şehre İnat şiir kitabım. Rabbim nasip ederse şimdi ikinci kitaba hazırlık yapıyorum ve bu yıl içinde ikinci kitabım sevgili gönül dostlarımın raflarında olacak İnşallah.

Bu Şehre İnat Kitabınızdan Biraz Bahsedebilir Misiniz?

Bu Şehre İnat şiir kitabımda sevinçlerim, hüzünlerim, umutlarım, hayallerim ve hayal kırıklıklarım, babama olan özlemim, Kütahya’ma, Tavşanlıma, Köyüme olan aşklarım, çocukluğum, gençliğim, İstanbul’un ışıltılı sokaklarında kayboluşlarım, garipliğim ve daha nice duygularım var. Kısacası bana hayatı öğreten şehirdir İstanbul ve ben bu şehirde yaşadıklarımı kâğıda döktüm.

Sizce Şiir Yazarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öncelikle Rabbim size bir yetenek verecek sonrasında ise duygu olacak.

Aynı Zamanda Profesyonel Sunucu ve Sahnelerde Şiir Dinletisi Konserleri Veren Birisisiniz. Bu Konuda Neler Söylemek İstersiniz?

Benim sahne hayatım İmam Hatip yıllarında başladı amatör olarak. 2000 li yıllara kadar bu şekilde devam etti. 2004 yıllarında radyoculuk hayatım başladı ve sonrasında ulusal televizyon kanallarında devam eden bir serüvenim var. Hem sahnede hem de ekran karşısında çok iyi isimler ile birlikte çalıştım. 2006 – 2007 ve 2008 yıllarında Bayrampaşa Belediyesinin her yıl geleneksel olarak yapmış olduğu Bereket Konvoyu projesinde yer aldım ve Hilal TV ekranlarında ramazan ayında Değerli İnsan Münib Engin Noyan’ın sunmuş olduğu iftar saati programına Anadolu’muzun farklı şehirlerinden ve sonrasında Balkan ülkelerinde canlı yayına bağlanarak orada ki havayı izleyicilerle buluşturdum. Sonrasında ise belediyelerimizin ve siyasilerimizin yapmış olduğu programlarda sunucu olarak yer aldım. Yine bir tık atlayarak şiir dinletisi konserlerimizle gönül dostlarımız ile buluşmaya başladık. Zaman zaman yine yurt içinde ve yurt dışında sunucu olarak ve şiir dinletisi konser programları ve televizyon kanallarında konuk olarak programlarımız çok şükür devam etmektedir.

Almış Olduğunuz Ödüller Var Mı?

Evet var. Yurt içinde ve yurt dışında yapmış olduğum programlardan dolayı aldığım ödüllerim bulunmaktadır.

Bundan Sonraki Hedefiniz Nedir?

Biz eli kalem tutan, şiir yazan, şiir okuyan, şiir yorumlayan ve yayınlanmış eserleri bulunan bir kişi olarak Rabbim nasip ederse yüreğimden TRT ve Kültür Bakanlığı geçmiyor değil. Biz isteyelim Rabbim hakkımızda hayırlısını versin diyelim İnşallah ( amin ).

Hayranlarınıza Söylemek İstediğiniz Bir Şey Var Mı?

Şu fani dünyada söz gider yazı kalır. Kitaplar ve yapmış olduğunuz eserler kıyamete kadar devam eder. Bu fakir ise duygularını sevdikleriyle, sevenleriyle paylaşırken şu üç günlük dünyada tek istediği şey hayırlı dualardır. Ve ben gönül dostlarımı âlemleri yaratan Rabbim’e emanet ediyorum.

Son Olarak Sizi Anlatan Bir Şiirinizi Bizimle Paylaşır Mısınız?bu sehre inat yavuz selim koc

Garip gelmişim garip yaşarım,

Ve gün gelir garip göçerim ben bu alemden.

Varlığım da yokluğum da birdir.

Sevdiklerim çoktur ama,

Sevenlerim çok mudur bilemem.

Güldüğüm azdır, lakin ağladığım çoktur.

Kırmam kimseyi ben bu âlemde,

Ama nedense kırılan hep ben olmuşumdur.

Şu üç günlük dünyada,

Kim dostum, kim düşmanım bilmemişim.

Tek bildiğim şey;

Bu yaşıma kadar kurtların sofrasında meze olmuşum da,

Haberim yokmuş.yavuz selim koc resimleri siirleri

Röportaj İçin Teşekkür Ederiz. Eklemek İstediğiniz Bir Şey Var Mıdır?

Öncelikle ben sizlere çok teşekkür ediyorum. Beni takipçilerinizde buluşturdunuz. Rabbim şu dünyada hepimize güzel işler yapmayı nasip eylesin ( amin ). Bende emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Kimileri ahrete göçtüler kimileri hayattalar. Ahrete göçenlere Allah’tan rahmet, hayatta olanlara ise sağlıklı ve hayırlı bir ömür diliyorum.

Bu güzel röportaj için Yavuz Selim Koç’a bizler teşekkür ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺