Yaşar Nuri Öztürk Sözleri

Yaşar Nuri Öztürk’ün Din İle İlgili Sözleri, Yaşar Nuri Öztürk’ün İslam İle İlgili Sözleri, Yaşar Nuri Öztürk’ün Unutulmaz Sözleri, Yaşar Nuri Öztürk’ün Atatürk Hakkındaki Sözleri, Yaşar Nuri Öztürk’ün Söylediği Sözler.

22 Haziran 2016 Tarihinde 71 Yaşında İken Hayatı Gözlerini Yuman İslam Felsefesi Profesörü Yaşar Nuri Öztürk’ün Söylediği Özlü, Güzel, Resimli Sözler.

22 Haziran 1945 tarihinde Trabzon’un Sürmene ilçesinin Küçükdere köyünde doğmuş ve 22 Haziran 2016 tarihinde 71 yaşında iken ölmüş olan Yaşar Nuri Öztürk’ün söylediği sözleri, resimli sözlerini bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sitemizde Yaşar Nuri Öztürk’ün resimli sözlerini Yaşar Nuri Öztürk Resimli Sözleri sayfasında bulabilirsiniz.

İslam felsefesi profesörü, gazeteci, yazar, avukat, televizyon programcılığı ayrıca bir dönem de siyasete girmiş olan ünlü İlahiyatçı Yaşar Nuri Öztürk’ün sözleri:

Bugün de Türkiye’nin en hayati meselesi namuslu adam meselesidir. Türkiye’nin bütün badirelerinin başında namussuzluk belası vardır.

Müzik düşmanlığının bizatihi kendisi bir nasipsizliktir.

Atatürk’e sayın demek yetmez. Onu da ben umursamazlık gibi anlarım, Büyük Atatürk, Aziz Atatürk, Ölümsüz Atatürk, Eşsiz Atatürk onlar bile az!

Ben bir namussuz ateist görmedim. Namussuz dinci gördüm. Türkiye’nin en büyük açığı namuslu adam açığıdır.

Ben Kuran müminiyim. Ilımlı İslam’ın mümini değilim.

Ben tekkede büyüdüm. Samimiyetin de, nifakın da, üçkâğıdın da, din bezirgânlığının da ama gerçek dindarlığın da ne olduğu da bilirim. Din üçkâğıtçılığının ne olduğunu da bilirim onun için hayatım boyunca onun düşmanı oldum ve olacağım.

Benim DNA’mı değiştirme hakkını ben kimseye vermiyorum.

Benim şunu dememe izin verin, herkesten özür diliyorum. Bir tarihi tespit yapmak zorundayım. Bu Avrupa Birliği’ne Türkiye’nin üyeliği meselesinde bizim siyasetçilerimiz Avrupalı kadar namuslu çıkmadı.

Bizim siyasetçilerimizin kaç tanesini Kurtuluş Savaşı tarihinden, 15 yıllık tarihten, imtihan etseniz hangisi sınıf geçebilir?

İmam-ı Âzam’a yapılan kötülükler, çektiği ıstırap için özür dilenmedi.

Dabbetül Arz denince, bizim aklımıza, mesela, insanlığı, kıyametin yaklaştığı yolunda sürekli uyaran ve nitelikleri Kur’an’da ki tanıtıma uyan ünlü dahi fizikçi Stephen Hawking gelmektedir.

Her siyasetçi bunu söylemez ama Yaşar Nuri söyler.

İmamı Azam İslam’ın Sokrat’ıdır.

Mustafa Kemal’in devrimleri bir tek cümleye indirgenebilir: Aklın prangalarını kırmak.

İyi insan olmak için Müslüman olmak gerekmiyor. Ama Müslüman olmak için iyi insan olmak gerekli.

Kimse kusura bakmasın. Kimseyi inkar manasında bir ithama asla tevessül etmiyorum, asla. Ama nankörlük ve gerçeği örtmek manasında Mustafa Kemal’in tarihte eşi az görülmüş çileler pahasına kurduğu devleti bütün nimetleri ile tepe tepe kullandıkları halde ona nankörlük edenlerin tarih kaydını yapmaktadır ve bunların hesabını Allah elbette soracaktır. Tarihte soracaktır ben isterim ki millette sorsun.

Kuran demokrasiyi çağırmaktadır. Kim ki İslami diktatörlükleri savunursa Tanrı’nın sözünü tahrif eder.

Milli Mücadele tarihin en muhteşem destanlarından biri.Yasar Nuri ozturk Sozleri

Yobazın olmadığı her yer cennettir. Kadın yaktınız, ozan yaktınız, köpek yaktınız, orman yaktınız. Siz varken başka cehenneme gerek yok.

Laiklik, sadece devletin dinden, dinin de devletten elini çekmesini sağlamıyor, din sınıfının dini yaşamak isteyen kitlelere tasallutunu da önlüyor. Bu açıdan bakıldığında laiklik dine en büyük hizmetin kurumudur. Ve laiklik, dindarların âdeta huzur ve mutluluk gemisidir. Dinci sömürücüler laikliğe, esas bu ikinci anlamı yüzünden düşmandırlar. Çünkü onların kitleler üzerindeki şeytani hegemonyalarını kıran, laikliğin bu ikinci anlamıdır. Bu anlam, din bezigânlarının korkulu rüyalarının ve saltanatlarını yitirme kaygılarının esas sebebidir.

4/5 (6)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺