Yalnızca Yalnızım-Mehmet Ali Kılınç

Mehmet Ali Kılınç’ın Yalnızca Yalnızım Kitabını Oku, Mehmet Ali Kılınç’ın Yalnızca Yalnızım Kitabından Alıntılar, Mehmet Ali Kılınç’ın Yalnızca Yalnızım Kitabından Sözler.

Mehmet Ali Kılınç’ın Destek Yayınları’ndan çıkarmış olduğu ‘’Yalnızca Yalnızım’’ adlı kitabından alıntılar:

Erkek güzel bulduğu her kadına âşık olur. Adam yalnızca bir kadına…

Bazen bittiğine değil, verdiğin değeri hak etmediğine şahit olduğun için ağlarsın. Bazen gittiğine değil, yarınların hayalini onsuz kuramazken, onun bir başkasına ‘hiçbir şey yaşanmamış’ gibi dokunacak kadar ucuz olduğuna ağlarsın. Bazen yarım kaldığına değil, doğru sandığının koca bir yanlıştan ibaret olduğuna ağlarsın.

Kalbime söz geçiremiyorum…

Evet, daha önce de çok hatalarım oldu. Mesela sorun senin gitmen değildi, sadece benim herkese çabuk güvenmem ve güvendiklerimin bakışlarına aldanıp onlara bağlanmamdı. Sorun asla sen olmadın, bu kadar önemseme kendini.

Diyemediler ki çok seversen, en güzel acılar seninle olur…

Her mevsim üşütür zamanla masumiyetin kaybolur.

Çok bir şey istemiyorum aslında. Yanıma gel, uzattığım eli tut. Sonunu göremediğimiz bir yolda yürüyelim. Bana sarıl. Uğradığımız her yerde bir anımız olsun, gülümseyelim. Beni çok sev, eksilmeyelim. Havalar soğuk belki birlikte uyuruz. Sen başını göğsüme yaslarsın, ben kır çiçeklerinden taç yaparım saçlarına. Beni sahiplen, insanlardan çok korkuyorum, çünkü gidiyorlar çünkü uzaklarda yaşamanın kurtuluş olduğuna aldanıp çekip gidiyorlar, sen onlardan olma. Mesafeleri sevmiyorum, özlemeyi sevmiyorum, dokunamamayı sevmiyorum, yalnız kalmayı istemiyorum. Biliyor musun? Birbirlerine yakışan birçok şey var bu hayatta mesela yağmur toprağa, şarkılar geceye, şiirler sevgiliye, yıldızlar gökyüzüne ve kabul et gözlerin göz bebeklerime, ismim dudaklarına en çokta adın soy adıma, soy adımı al. Nefesini hissedebileceğim kadar yakınımda ol. Sabahları sesin uyandırsın beni. Bana güven, tutunabileceğin kırılmaz bir dalım ben, sığınabileceğin liman. Ağlamanı istemiyorum ama ağlarsan da omzuma başını yasla. Herkes eksildi bir parça, bitmez dediğimiz çoğu aşk şimdi paramparça, biz onlardan olmayalım. Beni sar, beni çok sev, benimle kal. Çünkü herkesin daha önce şahit olmadığı ve hayranlıkla bakacakları bir aşk yaşatabilirim sana. Çok bir şey istemiyorum aslında bir şarkı ol mesela bir ömür yalnızca benim için çalan…

Kıştan beklentilerim değişmedi. Biraz huzur, çokça mutluluk. Ve gelirsen, tabi bir de sen.

Evet, belki çok yalnızım. Evet, belki çok yaralandım. Evet, belki kendi kabuğuma çekildim. Evet, belki artık insanlara güvenmek istemiyorum. Evet, belki dışardan bakıldığında, umursamaz biriyim. Evet, hakkımda ne düşünürseniz düşünün ilgilenmiyorum. Ben sadece tek bir cevap bekliyorum, siz değer verdiklerim ben ağlarken neredeydiniz?

Ne yani, sahiden unut dedin diye unutacağımı mı sandın? Ben çocukluğumdan bugüne dek annemin ‘yapma’ dediklerini yaptım. O denli saygısız ve aptaldım şimdi senin unut demeni kabul edersem. Annem hiç affeder mi beni…

4.18/5 (130)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

 1. Şevval çiçek dedi ki:

  Çok seviyorum bu yazarı.bütün kitaplarını heycanla okuyorum
  Mesela, GÜNAYDIN GECE
  Mesela,YALNIZCA YALNIZIM
  Mesela,BAŞUCUMDAKİ YALNIZLIK
  Umarım bi gün bi mucize olur da karşılaşırım ama HAYAL!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.