Volkan Bikeç Röportaj

Volkan Bikeç Röportaj

Mutluluktan Sonra Kitabının Yazarı Volkan Bikeç İle Yapmış Olduğum Röportaj:

Merhabalar Volkan Bey Öncelikle Sizi Yakından Tanıyabilir Miyiz, Volkan Bikeç Kimdir? Kendinizden Kısaca Bahsedebilir Misiniz?

Volkan Bikeç: Merhaba, öncelikle yazmayı çok ama çok seven biriyim sonrasında Mersin Üniversitesi öğrencisiyim ve 20 yaşındayım. Mersinliyim ve halen burada ikamet ediyorum. Kısacası yazmayı çok seven biriyim diyebilirim, kendim için sadece bunu söylemem yeterli aslında.

Yazarlık Süreciniz Nasıl Başladı? Yazar Olmaya Sizi Teşvik Eden Oldu Mu?

Volkan Bikeç: Yazarlık hayatım aslında henüz 20 yaşında olmama rağmen yaklaşık 7-8 sene öncesinden başladı. Profesyonel olarak da 1 sene diyebilirim. Günümüzde gördüğümüz somut ya da soyut tüm sorunlar karşısında ister istemez bir reaksiyon gösteriyoruz ve ben bunları ‘’Yazmalıyım’’ dediğim günden itibaren yazıyorum. Yazmamdan ziyade piyasaya çıkarmama en büyük teşvik ise annem ve kardeşimdir. Aklınıza gelebilecek her konuda destekçimlerdi, ve hala da öyleler.

Şu An Herhangi Bir Yayın Organında Yazı Yazıyor Musunuz?volkan bikec resimleri

Volkan Bikeç: Hayır, yazmıyorum.

Facebook, Twitter, Instagram Gibi Sosyal Medyaları Kullanıyor Musunuz?

Volkan Bikeç: Maalesef diyerek başlamak isterim. Hiç istemesem de sosyal medya kullanmayı, işimiz gereği kullanmak durumunda kalıyoruz. Facebook, Twitter, İnstagram hepsini kullanıyorum hiç tasvip etmezsem de.

En Çok Beğendiniz Yazarlar Kimlerdir?

Volkan Bikeç: Şöyle diyeyim, Kendime idol olarak seçtiğim birisi var; Ertürk Akşun. Bayıla bayıla okuyorum, en büyük fanıyım onun. Kurgusuna, zekâsına hayran olduğum ve kitaplarını bir solukta okuduğum bir insan. Genç isimlerden de Mevlüt Akyüz’ü çok beğeniyorum, onun da yolu açık olsun.

Şimdiye Kadar Yayımlanmış Kaç Tane Kitabınız Vardır?

Volkan Bikeç: Bir tane yayımlanmış olan kitabım bulunmaktadır.

Mutluluktan Sonra Kitabınızdan Biraz Bahsedebilir Misiniz?

Volkan Bikeç: Mutluluktan Sonra benim için çok özel bir çalışma oldu. Her yaş grubunun rahatlıkla alıp, okuyacağı ve okuması gerektiği bir kitap oldu. İçime çok sinen bir iş oldu diyerek de tamamlayabilirim. Kitaptan bahsedecek olursam da; Günümüz kargaşasında ‘’Mutluluk’’ kelimesinin gerçek anlamını bazen unutuyoruz. Aslında mutluluğun ne olduğunu ve ne olmadığını rahatlıkla görebileceğiniz bir kitap.

Yeni Bir Kitap Çalışası Var Mı? Hayranlarınıza Buradan 2016 Yılı İçin Yeni Kitap Müjdesi Verebilir Miyiz?

Volkan Bikeç: Evet, şu an üzerinde gece&gündüz çalıştığım bir yeni kitap projesi var. Her kelimesi için ayrı özeniyorum, bittiğinde yayımlayacağız.

Sizce Kitap Yazarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Volkan Bikeç: Bunun için çok kısa yanıt vereceğim. Kitap yazmak için yazılmamalı, kitap yazmaya ihtiyaç duyulmalı ve öyle yazılmalı. Kitap yazmak için bir sebep olmalı kesinlikle, klişe kitaplar ve kitap konuları yeterince gına getirdi zaten.

Hayranlarınıza Söylemek İstediğiniz Bir Şey Var Mı?

Volkan Bikeç: 5 Mayıs 2015 tarihinde çıktı Mutluluktan Sonra ve o günden itibaren beni anlayıp, yalnız bırakmayan tüm okurlarıma çok teşekkür ederim. Her zamanki gibi imza günü ve söyleşilerimde görüşmek üzere.

Röportaj İçin Teşekkür Ederiz. Eklemek İstediğiniz Bir Şey Var Mı?

Volkan Bikeç: Eklemek istediğim bir şey yok ama ben de çok teşekkür ederim.

Bu güzel röportaj için Volkan Bikeç’e bizler çok teşekkür ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺