Vladimir Putin Sözleri

Vladimir Putin’in Türkiye İle İlgili Sözleri, Vladimir Putin’in ABD Hakkındaki Sözleri, Vladimir Putin’in Türkiye Hakkındaki Sözleri, Vladimir Putin’in Söylediği Sözler, Vladimir Putin’in Ünlü Sözleri, Vladimir Putin’in Unutulmaz Sözleri.

Tam adı Vladimir Vladimiroviç Putin olan 7 Ekim 1952 tarihinde Sovyetler Birliği döneminde Leningrad olarak adlandırılmış St. Petersburg şehrinde doğan Rusya devlet başkanı Vladimir Putin’in sözleri:

Türkiye sanki kendi uçağı düşürülmüş gibi davranıyor. IŞİD’in kontrol ettiği bölgelerden petrol ve petrol ürünleri Türkiye’ye gidiyor. NATO’nun IŞİD’in çıkarlarına hizmet etmesini mi istiyorsunuz? Uçağımız Türkiye sınırının 4 km uzağında düşürüldü. Pilotlarımız hiç kimseyi tehdit etmiyordu. Bugünkü trajik olayların Rusya-Türkiye ilişkileri üzerinde ciddi sonuçları olacak. Bugün ortak bir kötülüğe karşı birlik olmamız gerekiyor.

Rus uçağının düşürülmesini sırtımızdan bıçaklanmak olarak yorumluyoruz. Ciddi sonuçları olacak. Rus SU-24 uçağının Türk hava sahasını ihlâl ettiği gerekçesiyle iki Türk F 16’sı tarafından düşürülmesi ile ilgili olarak.

Çeçenistan’da üstlenen terör, Rusya’yı bu bölgedeki askeri gücünü arttırmak zorunda bıraktı.

Demokrasi yasaların diktatörlüğüdür.

Gerçek bir demokrat olarak Mahatma Gandhi’nin ölümünden sonra konuşabileceğim kimse kalmadı!

Harekât haçlı seferidir. Libya’ya yapılan operasyon ile ilgili olarak.

Rusya teröristlerle anlaşmaz, onları yok eder.

10 kadının ırzına geçti, doğrusu bunu ondan beklemezdim, hepimiz için sürpriz oldu. Ona imreniyoruz. İsrail’in 8. cumhurbaşkanı olan Moşe Katsav için.

ABD, dünya ekonomisinin asalağıdır.

Biz, sivil nüfusa karşı nükleer silah kullanmadık. Binlerce kilometrelik mesafeye kimyasallar püskürtmedik veya küçük bir ülkeye, tüm II. Dünya Savaşı boyunca atılan bombaların 7 katını atmadık. Bu ve başka, örneğin Nazizm gibi, kara sayfalarımız yok.

Onları inlerinde becereceğiz. Çeçen direnişçiler ile ilgili söylediği söz.

Amacımız Rusya’nın birlik ve bütünlüğünü sağlamak. Biz Rusya’nın zaten bir parçası olan Çeçenistan’ı işgal etmiyoruz; orada anayasal düzeni sağlıyoruz.

Tarihimizdeki kötü dönemleri daima anımsamalıyız, ancak hiç kimse Rusya’nın bu nedenle kendisini suçlu hissetmesi gerektiğini isteme hakkına sahip değil.

Sovyetler Birliğini geri getirmek istemeyen birisi kalpsizdir. Ama Sovyetler Birliği’ni yıkıldığı anda ki durumunu geri getirmek isteyen beyinsizdir.

İlk vuran sen olacaksın ve öyle şiddetli vuracaksın ki, rakibin bir daha ayağa kalkamayacak.

Temiz demokratım. Ama ortada bir sorun, hatta trajik bir durum var: Ben tekim, yani dünyada benim gibisi yok. Kuzey Amerika’da olanlara bakalım. İşkenceler, evsizler, Guantanamo kampı ve mahkemeye çıkarılmadan tutuklu kalanlar. Avrupa’da olanlara bakalım. Göstericilerin maruz kaldığı sert davranışlar, plastik mermiler. Bir başkentte göz yaşartıcı gaz kullanan polis. Başka bir başkentte öldürülen göstericiler. Eski Sovyet coğrafyasında olanlardan söz etmiyorum bile.

Teröristleri her yerde takip ediyoruz. Gerekirse tuvalette kıstıracağız ve temizleyeceğiz.

Rusya seçimini demokrasiden yana yapmıştır. 14 yıl önce, özgürce, dışarıdan hiçbir gücün etkisinde kalmadan, bu hüküm kendi tasarrufundadır, kendi insanlarının, kendi yurttaşlarının tasarrufundadır. Bu bizim son seçimimiz ve geriye dönmeyeceğiz. Geriye dönüş olamaz. Ve Rus halkının seçimi bunun garantisidir. Hayır, dışarıdan bir garanti düşünülemez. Bu imkânsızdır. Bu günün Rusya’sı için böyle bir şey düşünülemez. Rus toplumunun yapısı gereği totalitarizmin hiçbir çeşidi düşünülemez.Vladimir Putin resimleri sozleri

Bunlar gaddar, insan kılığına girmiş hayvanlar. Çeçen direnişçiler ile ilgili söylediği söz.

İslam’ın aşırı radikal ve terörü alet olarak seçen türlerine karşıyız. Dini kullanarak terör yapan gruplar bizde de var. Çeçenistan bunun en açık örneği. Din bayrağı altında bazı güçler Kuzey Kafkas jeopolitikasını değiştirmeye çalışıyor. Rusya’nın bu girişimlere yanıtı bu nedenle sert olmuştur.

3.75/5 (4)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺