Vitor Pereira Sözleri

Vitor Pereira’nın Fenerbahçe Hakkındaki Sözleri, Vitor Pereira’nın Şampiyonluk Hakkındaki Sözleri, Vitor Pereira’nın Futbol Sözleri, Vitor Pereira’nın Özlü Sözleri, Vitor Pereira’nın Güzel Sözleri, Vitor Pereira’nın Spor Sözleri, Vitor Pereira’nın Hayatı Kısaca, Vitor Pereira’nın Fenerbahçe Hakkındaki İlk Sözleri.

Tam adı Vítor Manuel de Oliveira Lopes Pereira olan 26 Temmuz 1968 doğumlu Portekizli teknik direktör ve eski futbolcu ve Fenerbahçe’nin teknik direktörlüğünü yapan Vitor Pereira’nın sözleri:

Avrupa’da sürekli savunma yaparak başarılı olamazsınız.

Bazen hücum oynayıp bazen savunma oynayarak Avrupa’ya damga vuramazsınız. Kendi kimliğinizi ortaya koymak zorundasınız.

Futbol bir duygular oyunu. Yunanistan ile Türkiye arasında büyük benzerlikler var. Yunan halkı da Türk halkı da hırslarıyla yaşayan halklar. Tutku Türkiye’de fazlasıyla var ben her zaman tutkuyu seçiyorum. Fenerbahçeli taraftarların tutkusunu, sevgisini çok duydum.

Duygusal ve duygularını dışa vurmayı seven bir hocayım. Hayatımda yaptığım gibi futbolda da bu yönü seçiyorum. Futbolu kafamla ve yüreğimle değerlendiriyorum, yüreğimle oynamaya çalışıyorum. Savaşçı ve yarışmacı bir hocayım, rekabeti fazlasıyla seviyorum. O maçlar, atmosferi mükemmel maçlardır. Dolu statta oynarsınız, karşınızda zorlu rakipler vardır, böylesine maçlar ve atmosferler beni normalden daha çok motive eder. Yunanistan’da Panathinaikos tribünlerine karşı yaptıklarım duygularımın dışa vurmasıydı. Ben bir şey yapıyorsam onu hissederek yaparım, her ne yapıyorsam yapayım. Ben bir aktör değilim, orada rol yapmıyordum. Tamamen hislerimi ortaya koydum. Düşünün ki son dakikada bir gol atıyorsunuz ve bu gol size şampiyonluk getiriyor. 90. dakikada attığınız bu gol mutluluk duygusu uyandırıyor sizde ve mutluluğu yerinizde kollarınız bağlı şekilde ifade edemezsiniz. Ben kimseye karşı özel olarak yapılmış bir hareket değildi. Öyle anlayanlar varsa yanlış anlamışlar. Ben bütün sezonun emeğini, taraftarlarımızın hislerini ve oyuncularımızın vermiş olduğu mücadeleyi kutluyordum orada. Kimseye karşı şey yapmadım, tutkulu bir insanım, orada da bu duyguların ve tutkuların patlamasıydı.

Yeterince zeki bir hocayım. Ders çalışır gibi oyuncuların üzerinde çalışacak kadar zekiyim. Fenerbahçe’ye yakışır bir kadro oluşturacağız. Hücum oynayacağız ve agresif oynayacağız. Oyunu domine etmek istiyoruz. Büyük kulüplere bu yakışır biz goller atacağız ve savunma yaparken de istenileni uygulayacağız inşallah bunları yapabilecek bir kadromuz olur.Vitor Pereira Sozleri

Ben uzun dönemdir futbolun içinde olmam sebebiyle Türkiye hakkında bir fikrim vardı. Tabii ki ama teklif geldikten sonra bazı arkadaşlarımla konuştum. Mossoro, Djalma ve Jimmy Durmaz benim daha önce çalıştığım oyuncular onlarla konuştum ve bilgiler aldım. Ayrıca daha önce Türkiye’de çalışan Carvajhal ile de konuştum, fikirlerini aldım.

Hiçbir oyuncunun ismine, şöhretine, geçmişine bakmayacağım. Antrenmanda kendini gösteren takıma girer.

3.43/5 (14)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺