Velev ki Ciddiyim!-Gülse Birsel

Gülse Birsel’in Velev ki Ciddiyim Kitabını Oku, Gülse Birsel’in Velev ki Ciddiyim Kitabının Özeti, Gülse Birsel’in Velev ki Ciddiyim Kitabından Sözler, Gülse Birsel’in Velev ki Ciddiyim Resimli Kitap Sözleri, Gülse Birsel’in Velev ki Ciddiyim Kitabından Alıntılar, Gülse Birsel’in Velev ki Ciddiyim Kitabının Özeti, Gülse Birsel’in Velev ki Ciddiyim Kitabı Hakkında.

Gazeteci, senarist, oyuncu, yazar Gülse Birsel’in güncel konuları mizahi şekilde kaleme aldığı kitabı ‘Velev ki Ciddiyim!’ adlı kitabından bazı alıntılar:

Çocukken herhangi bir şeyi algılamak için illa dokunman veya tatman lazımdır nedense. Bilhassa görme ve işitme duyulan nadiren kullanılır.

Bizim orada “indigo” vardı da biz mi olmadık?!

Hiçbir pedagogun bu gerçeği bilmemesi enteresandır ama kanımca bütün bebek ve çocuklarda klinik düzeylerde uçma fobisi vardır! Dolayısıyla sabilerin “uçak ağlaması”, yeryüzü ağlamalarının desibellerce üstünde, daha tiz bir perdeden, aralıksız, çığlıklarla süslü ve daha agresif seyreder!

Yeryüzü belki geleceğe dair en umutsuz dönemini yaşıyor.

Bu ülkedeki, bu gezegendeki insanlar arıza vermeye başladı!

Birilerinin kurguladığı berbat bir senaryonun içinde saf saf oynayan aktörler olduğumuzu keşfediyoruz yavaş yavaş. Ve öfkeliyiz.

Keyifler kaçık, tepeler atık! Uçlarımız sivrildi, birbirimize batıyoruz. Hepimiz, ne demekse, “öteki tarafa”, gıcığız!

Ve en mülayim olanımız bile bizleri bu hale getirenleri bir eline geçirse, son yılların en popüler protesto gösterisindeki gibi, ayağından pabucunu çıkarıp kafalarına atıverecek! De, edebinden yapmıyor!velev ki ciddiyim gulse birsel resimli sozleri

Hala inanıyorum ki son gülen ve de en gevrek gülen, bu silahsız, işinde gücünde, sakin, ahlaklı, kibar, sessiz çoğunluklar olacak.

Dolayısıyla bu kitabın kapağı aracılığıyla, kitabı alanlar adına, yani vekâleten, hali pür melalimize katkısı olan bütün kifayetsiz muhterislerin alnının ortasına, ayakkabımı “çtooong” diye fırlatıyorum!

Mizah en iyi silah, en iyi ilaç…

Son yılların popüler deyişiyle “Velev ki” ciddiyim, “Velev ki” ıskalamadım ve pabuç tam “yerine” ulaştı!Velev ki ciddiyim gulse birsel

Heheheheheh! Siz var ya siz!

Düşüncesi bile içinizin yağlarını eritti değil mi?!

O zaman artık biraz gevşeyip gülebiliriz.

İyi okumalar!

3.67/5 (3)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.