Uzaklarda Üç Mevsim-Sema Bekmez

Sema Bekmez’in Uzaklarda Üç Mevsim Kitabını Oku, Sema Bekmez’in Uzaklarda Üç Mevsim Kitabının Konusu, Sema Bekmez’in Uzaklarda Üç Mevsim Kitabından Sözler.

Emekli öğretmen, yazar, Sema Bekmez’in Markiz Yayıncılık tarafından yayımlanan ‘Uzaklarda Üç Mevsim’ romanından alıntılar:

Son zamanlarda kendisini çok farklı hissediyordu.

Başlangıçta bu duruma aldırış etmemişti.

Öyle ya… İlkbahar farklı bir mevsimdi.

Her defasında insanları etkiler, en katılaşmış yüreklerde bile küçük de olsa bir coşku uyandırmayı başarırdı.

Aniden içinde bir dilek tutma arzusu uyanmıştı.

Öylesine karamsarlaşmıştı ki eğer o anda oturduğu salonun tam ortasında, elinde sihirli sopasıyla bir iyilik perisi belirse ve ona yakında hiç beklemediği bir mucizeyle karşılaşacağını söyleseydi buna inanmaz, gülüp geçerdi.

Yaşlı doktorun geçmişindeki büyük sır; beklenmedik bir rastlantı ile yeniden hayatını etkilemiş, ruhunu tutsak eden anılarını tekrar canlandırmıştır.Uzaklarda uc Mevsim Sema Bekmez

İşte yine aynı kadın, bütün canlılığı ile karşısında duruyordu. Tıpkı geçmişten çıkıp gelmiş bir hayal gibiydi. Aynı ifadeyi, aynı inceliği belirgin bir şekilde üzerinde taşıyordu. Ona bakarken, bir ara zaman kavramını yitirdiğini hissetti. Heyecanla; “Neler oluyor?” diye düşündü. “Hayat bana nasıl bir oyun oynuyor?”

2000 yılının başlangıcı dünyanın pek çok şehrinde olduğu gibi İstanbul’da da büyük şenliklerle kutlanıyordu, işte o hep konuşulan; bilgisayarları çökerteceği ya da felaketlere yol açacağı söylenen meşhur yıl, sonunda gelmişti. Üstelik görünüşe bakılırsa üzerine onca anlam yüklenen bu önemli günün yeni bir yüzyılı başlatmak dışında, diğerlerinden fazla bir farkı yoktu.

2.5/5 (6)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.