Umudunu Kaybetme Replikleri

Orijinal adı The Pursuit of Happyness olan Umudunu Kaybetme filmi 2006 yılında vizyona girmiştir.

Gerçek bir hikayeden filme uyarlanan Umudunu Kaybetme filminde baba oğul; Will Smith ve Will Smith oğlu Jaden Smith birlikte rol almıştır.

Daha sonra yine baba oğul 2013 yapımı Dünya: Yeni Bir Başlangıç filminde rol almışlardır.

Özgün adı The Pursuit of Happyness olan 2006 yapımı Umudunu Kaybetme filminin yönetmeni Gabriele Muccino ve senaristi ise Steve Conrad’dır.

Imdb puanı 7,96 olan Umudunu Kaybetme filmi kesinlikle izlenmesi gereken bir film.

Umudunu Kaybetme Filminin Oyuncuları: Will Smith, Jaden Smith, Thandie Newton, Brian Howe, James Karen, Dan Castellaneta, Kurt Fuller, Takayo Fischer, Kevin West, George Cheung, Domenic Bove, Geoff Callan, David Michael Silverman, Joyful Raven, Scott Klace

Umudunu Kaybetme Filminin Karakterleri Kim Kimi Oynuyor: Chris Gardner karakterini Will Smith, Chris Gardner’in oğlu Jaden Christopher Syre Smith karakterini Jaden Smith, Linda karakterini Thandie Newton canlandırmaktadır.

Umudunu Kaybetme Filminin Konusu: Bir aile babası olan Chris Gardner bir türlü iki yakası bir araya gelmemektedir. hris Gardner, ailesini ayakta tutmak için çok çabalamasına rağmen, beş yaşındaki oğlu Christopher’ın annesi maddi zorlukların yarattığı sürekli baskı altında direncini kaybetmek üzeredir. Artık dayanamayacağını anlayınca, istemeye istemeye evi terk eder. Artık bekar bir baba olan Chris, yılmadan, bildiği tüm satış becerilerini kullanarak daha iyi kazandıran bir işin peşine düşer. Prestijli bir borsa şirketinde stajyerlik bulur ve ücret almasa da programın sonunda iş ve parlak bir gelecek elde edeceğini umarak kabul eder. Parasal güvencesi olmayan Chris ve oğlu, kısa süre sonra oturdukları daireden çıkartılırlar ve düşkünler evi, otobüs durağı, tuvalet; geceyi geçirmek için bulabildikleri her yerde kalırlar. Çektiği sıkıntılara rağmen, Chris, babalık görevini sevgi ve özenle yerine getirmeye devam eder ve oğlunun kendisine karşı duyduğu sevgi ve güveni, karşısına çıkan engelleri aşmak için kullanır.

Umudunu Kaybetme filminin en güzel replikleri:

Borsacı olmak için üniversiteye gitmen gerekti, değil mi? Hayır, gerekmiyor. Sayılarla ve insanlarla aranın iyi olması yeterli. “

Bir hayalin varsa onu korumalısın. İnsanlar kendi yapamadıkları şeyleri senin de yapamayacağını söylemek isterler. Eğer bir şey istiyorsan, onu elde etmelisin. Nokta!

Birinin sana bir şey yapamazsın demesine izin verme. Hatta benim bile. Bir hayalin varsa onu koruman gerek. İnsanlar bir şey yapamaz ve senin de yapamayacağını söylerler. Bir hayalin varsa onu zorla al.Umudunu Kaybetme Replikleri

Ve ben genç bir çocukken çocuğum olduğunda, çocuğumun kendi babasını tanıyacağına dair kendi kendime söz verdim.

Çünkü ben küçükken tarih sınavından ya da başka bir dersten A aldığımda, her şeyi yapabileceğimi düşünmek gibi güzel bir duyguya kapılırdım.

Hayatımın bu kısmına bu küçük kısmına ”Mutluluk” deniyor.

4.14/5 (28)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺