Tuvana Türkay Kimdir

Ayrılık Dizisinde Kevok Karakteriyle Yer Gök Aşk Dizide Bade Palalı Karakteriyle Kara Para Aşk Dizisinde Bahar Çınar Karakteriyle, Somuncu Baba: Aşkın Sırrı Filminde Necmiye Karakteriyle Tanıdığımız Sinema ve Dizi Oyuncusu Tuvana Türkay’ın Oynadığı Diziler ve Filmler, Hayatı.

Bulgaristan göçmeni bir ailenin kızı olan Tuvana Türkay 3 Ekim 1990 tarihinde İstanbul Üsküdar’da doğdu. Tuvana Türkay’ın ailesi Bulgaristan’dan Türkiye’ye göç etmiş bir ailedir. Tuvana Türkay’ın ailesi 1990 yılında Bulgaristan’dan Türkiye’ye göç etmiştir.

İstanbul Güneş Koleji’nde okuyan Tuvana Türkay, koleji bitirdikten sonra Beykent Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünde devam etmiştir.

Tuvana Türkay Ayrılık dizisinde Kevok karakterini, Yer Gök Aşk dizide Bade Palalı karakterin, Kara Para Aşk dizisinde Bahar Çınar karakterini, En Güzeli filminde Gizem karakterini, Somuncu Baba: Aşkın Sırrı filminde Necmiye karakterini canlandırmıştır.

Güzel oyuncu Tuvana Türkay ayrıca şarkıcılıkla da yapmaktadır. Enbe Orkestrası’nın albümünde Ara Ne Olursun isimli parçasını seslendirmiştir. Ara Ne Olursun isimli parçanın söz ve müziği de kendisine aittir. Tuvana Türkay’ın sesi büyük bir beğeni kazanmıştır.

Oyuncu, şarkıcı, besteci Tuvana Türkay, Türkiye’nin ünlü şarkıcılarından Mustafa Ceceli’nin aranjörlüğünde ”Tuana” adlı şarkısını coverlamıştır.

Tuvana Türkay’ın Oynadığ Filmler ve Diziler:

Somuncu Baba: Aşkın Sırrı

Sen Sağ Ben Selamet

Ayrılık

Nakş-ı Dil Sultan

Yer Gök Aşktuvana-turkay-kimdir

Kara Para Aşk

Oyunbozan

Eksik Sayfalar

En Güzeli

Güvercin Uçuverdi

Bizans Oyunları-Geym Of Bizans

2/5 (5)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.