Trenler Çıldırırsa-Orhan Berent

Orhan Berent’in Trenler Çıldırırsa Kitabı İletişim Yayınları’ndan Çıktı.

Orhan Berent’in Trenler Çıldırırsa kitabı; Tren tutkunlarının, meşum kadınların, dolambaçlı işler çeviren erkeklerin paralel ilerleyen yollarına makaslar ekleyerek, hepsini aynı istasyonda buluşturuyor.

Orhan Berent’in 2016 yılında İletişim Yayınları’ndan çıkan Trenler Çıldırırsa kitabı 124 sayfadan oluşmaktadır.

Orhan Berent’in Trenler Çıldırırsa Kitabının Editörü: Levent Cantek

Orhan Berent’in Trenler Çıldırırsa Kitabının Kapak Tasarımı: Deniz Karagül

Orhan Berent’in Trenler Çıldırırsa Kitabı Baskı ve Cilt: Sena Ofset

Orhan Berent’in Trenler Çıldırırsa kitabından alıntılar:

Hoşlanıyordu tren yolu kenarlarında vakit geçirmekten. Ta eskilerden başlamıştı bu garip huyu. Hat boylarında yürüyor, gelip geçen trenleri merakla izliyordu. Yalnızdı daima. Demiryolu kenarına bir çocuk neden inerdi? Alt tarafı raylarda bozuk para ezdirmek için. Peki ya yirmi iki yaşına gelmiş kazık kadar bir adam?

Ege rampalarında kürek kebabı, Konya Ovası’nda matara çayı… Ateşçi küreğine et yatırılır, ocağa salınır; üstüne de demir matarada demlenmiş çay… Güzel! Hep güzel değil ama her şey. Trenler eskiyor, raylar kayboluyor, makinistler unutuluyor… Hikâyeler birbirine karışıyor…

Trenler cildirirsa Orhan BerentMümtaz’la Ayşe’nin, Caner’le Mücella’nın içtiği öğlen rakıları. Gizli kapaklı ilişkiler. Cürmü meşhut. Ardından gelen boşanmalar, evlilikler; fokurdayan dedikodu kazanları…

Trenler Çıldırırsa bir lokomotiften diğerine geçerken yönümüzü şaşırdığımız alengirli bir anlatı. Tren tutkunlarının, meşum kadınların, dolambaçlı işler çeviren erkeklerin paralel ilerleyen yollarına makaslar ekleyerek, hepsini aynı istasyonda buluşturuyor Orhan Berent.

2/5 (1)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺