The Jungle Book Replikleri-Orman Çocuğu Replikleri

Nobel Edebiyat Ödüllü İngiliz Yazar Rudyard Kipling‘in Ölümsüz Eseri; The Jungle Book

Nobel Ödüllü İngiliz yazar Rudyard Kipling‘in 1984 yılında yayımlanan özgün adı The Jungle Book olan Orman Çocuğu ya da bazı yayınevleri tarafından Cengel Kitabı adı ile yayımlanan eseri birçok kez sinemaya uyarlanmıştır.

The Jungle Book-Orman Çocuğu romanı 1967 yılında animasyon filmi olarak uyarlanmıştır. 1994 yılında ise Stephen Sommers yönetmenliğinde sinema filmi olarak uyarlanmıştır.

Ayrıca sitemizde The Jungle Book-Rudyard Kipling, Cengel Kitabı Ormanın Öyküsü kitabı ile ilgili bilgileri okuyabilirsiniz.

Jon Favreau yönetmenliğinde ise 2016 yılında özgün adı The Jungle Book Türkçe adı ile de Orman Çocuğu olarak roman ile aynı adla sinemaya uyarlanmıştır.

The Jungle Book filminin İngilizce fragmanı olsun Türkçe altyazılı, dublaj fragmanı olsun izleyiciler tarafından birçok video paylaşım sitelerinde rağbet görmüş ve çok izlenmiştir.

The Jungle Book-Orman Çocuğu Filminin Konusu: Ailesini kaybeden bir erkek çocuk vahşi ormanın derinliklerinde ayı Baloo, bir siyah panter olan Bagheera ve bir kurt sürüsü tarafından büyütülür. Bagheera, Mowgli’ye bu macerada akıl hocalığı yapacaktır. Canlı-aksiyon ve epik türündeki bu hikâyede, kurtlar tarafından yetiştirilen Mowgli evi bildiği tek yeri terk etmek zorunda kalınca, hem kendisini hem dış dünyayı keşfetmek için yeni bir arayışa çıkacaktır.

The Jungle Book filminde Orman Çocuğu olarak Mowgli karakterini Neel Sethi canlandırmıştır.

The Jungle Book-Orman Çocuğu filminin İngilizce seslendirmesini; Ben Kingsley, Scarlett Johansson, Giancarlo Esposito, Christopher Walken, Garry Shandling, Brighton Rose, Bill Murray, Idris Elba, Lupita Nyong’o gibi oyuncular yapmıştır.

The Jungle Book-Orman Çocuğu Filminin Karakterlerini Nelerdi?

Siyah panter Bagheera, Ayı Baloo, Yılan Kaa, Kral Louie, Kurt Akela, Kaplan Shere Khan, Ikki

The Jungle Book-Orman Çocuğu Filminin Karakterlerini Kimler Seslendirmiştir?The Jungle Book Orman cocugu Replikleri

Kaa karakterini Scarlett Johansson, Bagheera karakterini Ben Kingsley, Baloo karakterini Bill Murray, Raksha karakterini Lupita Nyong’o, Shere Khan karakterini Idris Elba, Akela karakterini Giancarlo Esposito, King Louie karakterini Christopher Walken, Ikki karakterini Garry Shandling, Gray karakterini Brighton Rose yapmıştır.

The Jungle Book-Orman Çocuğu filminden replikler:

Ormanın ortasında ne yapıyorsun?

Nerden geldiğini bilmiyor musun?

Senin ne olduğunu biliyorum. Nerden geldiğini de biliyorum.

2.73/5 (22)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.