The Book Thief Replikleri-Kitap Hırsızı Replikleri

New York Times En Çok Satanlar Listesinde 230 Hafta Kalmış Avustralyalı Yazar Markus Zusak’ın The Book Thief Romanı Sinemaya Uyarlandı.

Özgün adı The Book Thief olan Markus Zusak’ın Kitap Hırsızı kitabı 2013 yılında sinemaya uyarlandı.

Kitap Hırsızı Filminin IMDB Puanı: 7,6

Imdb puanı da iyi olan Kitap Hırsızı filminin yönetmenliğini Brian Percival yapmıştır. Kitap Hırsızı filminin anlatıcısı Roger Allam’dır.

Kitap Hırsızı Filminin Oyuncuları: Sophie Nelisse, Heike Makatsch, Julian Lehmann, Ben Schnetzer, Sandra Nedeleff, Kirsten Block, Geoffrey Rush, Emily Watson, Joachim Paul Assböck, Nico Liersch, Barbara Auer, Rainer Bock, Matthias Matschke, Sebastian Hülk, Beata Lehmann, Laina Schwarz, Martin Ontrop, Stephanie Stremler

Kitap Hırsızı Filminin Karakterleri Kimlerdir Kim Kimi Oynuyor: Kitap Hırsızı Liesel Meminger karakterini Sophie Nelisse, Max Vandenberg karakterini Ben Schnetzer, Kitap Hırsızı Liesel’in annesini Heike Makatsch, Kitap Hırsızı Liesel’in kardeşini Julian Lehmann, Max’in annesini Sandra Nedeleff, Frau Heinrich karakterini Kirsten Block, Hans Hubermann karakterini Geoffrey Rush, Rosa Hubermann karakterini Emily Watson, Rudy Steiner karakterini Nico Liersch, Ilsa Hermann karakterini Barbara Auer canlandırmıştır.

Kitap Hırsızı Filminin Konusu: Liesel Meminger’in, İkinci Dünya Savaşı sırasında Almanya’da henüz dokuz yaşındayken bir ailenin manevi kızı olur. Çok sevdiği ailesi ve evlerinde kalan sığınmacı Max sayesinde okumayı öğrenen ve çok seven Liesel kitaplarla derin bir bağ kurar. Max ve cesur Liesel için çevrelerinde dünyada yaşanan tüm kötülüklerden uzaklaşmanın tek yolu, kitapların ve kelimelerin ikisine sunduğu hayal dünyasıdır. Fakat bodrum katında saklanan Yahudi Max, sürekli diken üstündedir.

Kitap Hırsızı filminin en güzel replikleri:

Küçük bir gerçek. Bir gün öleceksin. Bütün çabalara rağmen kimse sonsuza dek yaşamaz. Hayallerinizi yıkmak istemezdim. Benim tavsiyem, zamanı gelince paniğe kapılmayın. Çünkü pek faydası olmuyor.

Liesel Meminger’ın ne özelliği vardı hiç bilmiyorum. Ama merakımı uyandırdı… Ve ilgilendim.

Bizlerle bir öbek çamurla farkımız sadece bu bir kelime.

Kelimeler hayattır, Liesel.

Kitap ödünç alıyorum. O kadar.The Book Thief Kitap Hirsizi Replikleri

Biz burada açlıktan ölürken kitap mı çalıyorsun?

Bir tükürük ”Evet,” iki tükürük ”Hayır.”

Kitap hırsızına yaşamanın ne demek olduğunu merak etmemi sağlayan bir kaç ruhtan biri olduğunu söylemek isterim. Ama sonunda artık kelimeler yoktu. Sadece sessizlik.

Tam olarak bildiğim tek gerçekte şu; insanlar yakamı bırakmıyordu.

4.25/5 (4)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.