Tespih Ağacının Gölgesinde-Harper Lee

Git Bir Bekçi Dik Tespih Ağacının Gölgesinde Romanının Yazarı Kimdir, Harper Lee’nin Go Set a Watchman Kitabını Oku, Harper Lee’nin İkinci Romanı Nedir, Harper Lee’nin Romanları, Harper Lee’nin Go Set a Watchman Git Bir Bekçi Dik Tespih Ağacının Gölgesinde Romanının Konusu, Harper Lee’nin Go Set a Watchman Git Bir Bekçi Dik Tespih Ağacının Gölgesinde Romanının Özeti, Harper Lee’nin Go Set a Watchman Git Bir Bekçi Dik Tespih Ağacının Gölgesinde Kitabından Sözler, Harper Lee’nin Go Set a Watchman Git Bir Bekçi Dik Tespih Ağacının Gölgesinde Kitabından Alıntılar.

Dünyaca ünlü Amerikalı kadın yazar Harper Lee’yi dünya çapında üne kavuşturan ayrıca Pulitzer Ödülü’nü de kazandıran Bülbülü Öldürmek kitabından tam 55 yıl sonra ikinci romanı olan Go Set a Watchman Git Bir Bekçi Dik ya da Türkiye’de Sel Yayıncılık tarafından yayımlanan ismi ile Tespih Ağacının Gölgesinde kitabı çıktı.

Bülbülü Öldürmek adlı romanın yazarı Harper Lee’nin merakla beklenen romanı Tespih Ağacının Gölgesinde kitabı Püren Özgören çevirisi ile sonunda Türk okuyucuları ile buluştu.

Sel Yayıncılık tarafından yayımlanan Harper Lee’nin Tespih Ağacının Gölgesinde romanının Türkçe çevirisini Püren Özgören yapmıştır.

Püren Özgören’in Türkçe çevirisini yaptığı ve Sel Yayıncılık’tan çıkan Harper Lee’nin Tespih Ağacının Gölgesinde romanı 240 sayfadan oluşmaktadır.

Harper Lee’nin yeni romanın özgün adı Go Set a Watchman Türkçeye Git Bir Bekçi Dik diye çevrilebilirse de Türkiye yayıncısı Sel Yayıncılık onu Tespih Ağacının Gölgesinde adıyla basmayı uygun bulmuştur.

Harper Lee ‘den 55 yıl sonra unutulmaz bir roman daha…

Amerikan edebiyatının başyapıtlarından biri olan, Pulitzer ödüllü Bülbülü Öldürmek‘in unutulmaz karakteri Jean-Louise “Scout” Finch, 20 yıl sonra New York’tan çocukluğunun geçtiği kasabaya, babası Atticus Finch’in yanına, eve dönüyor. Çocukluğunda eşitlik, doğruluk ve adalet kavramlarıyla kişiliğinin yapı taşlarını oluşturan babası Atticus’un hayal kırıklığı yaratan değişimi, artık 26 yaşında genç bir kadın olan Scout’u derinden etkiliyor.

Harper Lee‘nin bilge kaleminden çıkan ve daha yayınlanmadan son yılların en büyük edebiyat olayı haline gelen Tespih Ağacının Gölgesinde, bir tarihsel dönemi güçlü ve gerçekçi çağrışımlarla aktarmakla birlikte, güncelliğiyle de bir eserin kendi devrini aşabileceğinin en nadide kanıtlarından biri…

Harper Lee’nin Tespih Ağacının Gölgesinde romanından alıntılar:

Atlanta’dan beri, âdeta fiziksel bir keyif alarak, vagonunun camından dışarıya bakmıştı. Sabah kahvesini içerken Georgia’nın son tepelerinin de geri çekilip uzaklaşmasını, kırmızı toprağın belirişini izledi; o toprakla birlikte ortaya çıkan, süpürülmüş avluların ortasındaki teneke damlı evleri, avlularda gövermiş, beyaz badanalı lastiklerin çevirdiği, olmazsa olmaz mine çiçeklerini. Boyanmamış bir Zenci evinin tepesindeki ilk televizyon antenini görünce sırıttı; antenler çoğaldıkça neşesi de arttı.Tespih Agacinin Golgesinde Harper Lee

Jean Louise Finch bu yolculuğu her zaman uçakla yapardı, ama bu kez, yani evine yaptığı yıllık ziyaretlerin beşincisinde New York’tan Maycomb’a trenle gitmeye karar vermişti. Nedenlerden biri, son bindiği uçakta korkudan ödünün patlamış olmasıydı; pilot bir hortumun tam ortasından geçmekte hiçbir sakınca görmemişti. Bir başka neden de, eve havayoluyla gitmek demek, babasının sabahın üçünde kalkması, onu Mobile’da karşılamak üzere yüz altmış kilometre yol kat etmesi, sonra da işe gidip akşama kadar çalışması demekti; yetmiş iki yaşına gelmiş birine bunu yapmak haksızlıktı.

3.57/5 (14)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺