Tek Başına-Ahmet Zeki Üçok

Ahmet Zeki Üçok’un Kitabı Tek Başına Çıktı.

Ahmet Zeki Üçok’un Tek Başına adlı kitabı raflarda yerini aldı.

Hava Kuvvetleri eski savcısı, emekli askeri hakim Ahmet Zeki Üçok’un Tek Başına kitabı kısa sürede büyük bir ilgi gördü.

Ahmet Zeki Üçok’un Tek Başına kitabı Doğan Kitap etiketi ile okurlarla buluştu. Ahmet Zeki Üçok’un Tek Başına kitabı Doğan Kitap tarafından 2016 yılının Kasım ayında piyasaya çıktı.

Doğan Kitap tarafından yayımlanan Ahmet Zeki Üçok’un Tek Başına kitabının sayfa sayısı 216 sayfadır.

Ahmet Zeki Üçok’un Tek Başına kitabından alıntılar:

Hakikat peşinde koşanlar yorulmazlar.

Ahmet Zeki Üçok, Fethullah Gülen Cemaati’nin bir ”terör örgütü olarak” Türk Silahlı Kuvvetleri’nde illegal bir yapı ve kendi emir-komuta sistemini kurduğunu daha 2009 yılında tespit etmiş, ancak sesini kimselere duyuramamış bir askeri savcı. Yaklaşan tehlike konusunda bütün komutanlarını bilgilendiren Üçok, ‘’Oğlum senin işin mi yok? Bu adamlarla bu kadar uğraşırsan başın dertten kurtulmaz’’ uyarılarıyla karşılaştı.

Nitekim hakkında 74 ayrı suçtan, 1.054 yıl hapis istemiyle 27 kovuşturma açıldı. 42 idari soruşturma geçirdi. Bu soruşturma ve davalar kapsamında dört kez tutuklandı, 43 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezası aldı. 2009-2014 yılları arasında 4 yıl, 9 ay, 14 gün tutuklu kaldı. tek-basina-ahmet-zeki-ucokTürk Silahlı Kuvvetleri’nden iki kez çıkartıldı. ‘’Birinci sınıf hâkim’’ unvanı geri alındı.

O, tek başına bırakıldığında da ‘’Fethullahçı Terör Örgütü’’ne karşı mücadelesinden vazgeçmedi. Yıllarca, hem hapisteyken hem de çıktıktan sonra, önüne çıkan her fırsatta TSK içindeki FETÖ mensuplarını deşifre etti, darbe ihtimalini dile getirdi. 15 Temmuz kanlı darbe girişiminde yer alan isimler, Ahmet Zeki Üçok’un yıllardır dikkat çektiği kişilerden başkası değildi.

3.27/5 (11)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.