Tayyare-Serdar Çekinmez

Serdar Çekinmez’in Romanları, Tayyare Romanının Yazarı Kimdir, Serdar Çekinmez’in Kitapları, Serdar Çekinmez’in Tayyare Kitabını Oku, Serdar Çekinmez’in Tayyare Kitabından Sözler, Serdar Çekinmez’in Tayyare Kitabının Konusu, Serdar Çekinmez’in Tayyare Kitabının Özeti.

Serdar Çekinmez’in ‘’ Tayyare’’ adlı kitabının konusu; Kitabın konusu; 1940’lı yıllarda Chicago’da geçmektedir. Peyami zengin olmak amacıyla gittiği Chicago’da işinden kovulur. Türkiye’ye gelmek için ayırdığı son parasını da dolandırıcıya kaptıran Peyami memleketine dönebilmek için kendi uçağını yapmaya karar verir. Tayyare adlı kitapta Dimitri, Kostas, Marie Belle ve Peyami’nin hikâyesi anlatılmaktadır.

Serdar Çekinmez’in ‘’ Tayyare’’ adlı kitabından alıntılar:

Dimitri, Kostas, Marie Belle ve Kaptan pilot Peyami: 1930’lu-40’lı yıllar Şikagosu’na damgasını vurmuş bir avuç İstanbullu… Sizleri “Tayyare”lerine bindirip farklılığın zenginlik olduğu evrenlerine uçuracaklar.

Cisim Marie Belle, hareket de sinema, müzikhol olunca, zaman eşittir ışık hızı. Cisim uçak, hareket de tamirat işleri olunca, zaman eşittir su gibi. Cisim işçi bulmanın veznesindeki memur, hareket de sırada törpülenen ömür olunca zaman eşittir kağnı arabası. Einstein bulmayaydı ben bulurdum şu izafiyet teorisini.

Beni Türkiye’ye taşıyacak uçağı kendim yapacağım. Evet, doğru duydunuz, kendime bir uçak yapacağım! Hooverkent’e atılmış bir uçak buldum. Atılmış dediğime bakmayın, baştan yapılırsa gökleri fethedecek kadar kanatları var. Pervaneleri hâlâ pırıl pırıl. Derdi nedir, niye hurdaya atılmış bilemedim. Ama onu tamir edebilirim. Onu gene uçurabilirim. Ve dostlar, hepinizi bana destek olmaya çağırıyorum!Tayyare Serdar Cekinmez

Hayat… Binlerce sürpriz var içerisinde. Ve bir şey biri için varsa herkes için de vardır. Zenginlik de öyle, yoksulluk da öyle. Akıl da öyle, aptallık da öyle… Ne varsa insan icadıdır. İnsan… Kendi eder… Kendi bulur… Derdini de… Çaresini de…

Göreceksin bir gün bütün dünya ekip çalışmasından, ekip ruhundan bahsedecek. Amerika’daki tüm şirketlerin parolası bu olacak. Belki on, belki yirmi yıl sonra ama bir gün mutlaka!

2/5 (1)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺