Tarihten İlginç Öyküler-Aydın Karasüleymanoğlu

Tarihten İlginç Öyküler Oku, Aydın Karasüleymanoğlu’nun Tarihten İlginç Öyküler Kitabının Konusu, Aydın Karasüleymanoğlu’nun Tarihten İlginç Öyküler Kitabından Sözler, Aydın Karasüleymanoğlu’nun Tarihten İlginç Öyküler Kitabı Hakkında.

Aydın Karasüleymanoğlu’nun 2013 yılında Özlem Yayınevi tarafından yayımlanan Tarihten İlginç Öyküler kitabı 75 sayfadan oluşmaktadır.

Aydın Karasüleymanoğlu’nun Tarihten İlginç Öyküler kitabından alıntılar:

165 bin kişilik orduyla İstanbul’u karadan ve denizden kuşatan Sultan Mehmet, 53 gün süren savaştan sonra şehre girebildi. Ortaçağın kapanıp, Yeniçağın başlamasına neden olan 1453 deki bu savaşta, ilginç bir yol izlendi. Osmanlı gemileri bir gece Dolmabahçe’den kızaklar üzerinde kaydırılarak Haliç’e indirildi. Sabah Haliç’te yabancı gemileri gören Bizanslılar çok şaşırdılar.

Ben padişahım ama Akşemseddin büyüğüm benim hocamdır. Beni ben yapan odur. O burada iken benim çiçekleri alıp, kutlamaları kabul etmem uygun değildir. İlk yaptığınız davranış yerindeydi. Siz o çiçekleri yeniden hocama verin.

Sultan Mehmet, Doğu Roma İmparatoru II. Konstantin’in, çatışma sırasında öldürülüşüne üzüldü. Sırp asıllı bir Osmanlı asker tarafından öldürülen II. Konstantin için Hıristiyan geleneklerine uygun büyük bir cenaze töreni yapılmasını emretti.tarihten ilginc oykuler aydin karasuleymanoglu

Şu andan itibaren benim tabamsınız. Burada hep birlikte yaşayacağız. Bana itaat etmek zorundasınız. Ben de sizi ve her türlü haklarınızı koruyacağım. Can ve mal güvenliğinizi sağlayacağım.

Her kim Konstantinapol halkının canına ve malına dokuna, onun kellesi vurala…

3.5/5 (2)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺