Sunay Akın Ay Hırsızı Kitap Özeti

Birbirinden Güzel Kısa Hikayelerin Yer Aldığı Ay Hırsızı Kitabı Hakkında Bilgiler, Kitabının Konusu, Özeti.

Gazeteci, şair, yazar Sunay Akın’ın kaleme aldığı Ay Hırsızı kitabı ilk kez 1 Ocak 2009 tarihinde yayımlandı.

Sunay Akın’ın Ay Hırsızı kitabı hikayelerden oluşmaktadır. Hayata dair birçok hikayeyi Sunay Akın’ın Ay Hırsızı kitabında bulabilirsiniz.

Ay Hırsızı kitabını okuduğunuz da yazarın birçok farklı konuda bilgi sahibi olduğunu, geniş bir araştırma ile kitabı hazırladığını göreceksiniz. Okurken şaşıracağınız, yeni yeni bilgiler öğreneceğiz, genel kültür açısında birçok bilginin yer aldığı, okurken sıkılmayacağınız ilginç hikâyelerin olduğu bir kitap.

Sunay Akın’ın güzel anlatımı ile okudukça sizi bilgilendiren hikayelerin yer aldığı Ay Hırsızı adlı eserini okurken keyif alacağınız, sürükleyici bir kitap. Sunay Akın’ın kendine has üslubu ile kaleme aldığı Ay Hırsızı kitabı sizi birçok konuda bilgilendirecek türden bir kitap.

Sunay Akın’ın Ay Hırsızı Kitabının Özeti:

Dili en usta kullanan yazarlardan biridir Sunay Akın. Bir kez okuyanın asla vazgeçemediği, tadı damağında bırakan hikâyeleri vardır. Hele de kendi üslubuna katıp da anlatırsa size masal gibi gelir. Bu kez bir başka kitapla Sunay Akın yine bizlerle. Ay Hırsızı’nda bizlerle eşsiz hikâyeler paylaşıyor. Çoğumuzun bilmediği tarihle beraber unutulup giden birçok olayı bizlere aktarıyor. Okurken şaşırıp kalacağınız bir kitap doğrusu.

İlk baskısı 2009 yılında olan kitap, birbirinden güzel hikayelerden oluşuyor. Aslında hikâye demek ne kadar doğru bilmiyorum ancak tarihte yaşanmış garip olaylar demek cuk oturur sanırım.

Atatürk neden hiç uçağa binmedi? 157 yıl hayat süren Zaro Ağa’nın Amerika seferi… Enver Paşa’nın uçağı kaç defa düştü? Rumeli Hisarı’nın kuşbakışı görünümüyle verilen mesaj ne? İstanbul Boğazı’nı kim, nasıl yürüyerek geçti? Cervantes ve Mimar Sinan hangi camii inşaatında buluştu? Piri Reis’in meşhur haritası Topkapı Sarayı’nda nasıl bulundu…sunay akin ay hirsizi ozeti

Tüm bunlar ve bunun gibi okuduğunuzda gözlerinizin fal taşı gibi açılacağı olaylar sizi Ay Hırsızı’nda bekliyor.

Sunay Akın’ın mükemmel üslubuyla kitabı çok rahat okuyorsunuz. Adeta kelimelerle ilmek ilmek bir halı dokuyor Sunay Akın. Kelimeler su gibi akıp gidiyor. Daha evvel hiç Sunay Akın okumamış ya da Sunay Akın’ın hikâyelerini dinlememiş olan biri için harika bir başlangıç olacaktır bu kitap. Bilgi birikiminizi zenginleştirecek bir kitap arıyorsanız, okuma listenize Sunay Akın’ın Ay Hırsızı’nı muhakkak eklemelisiniz.

1.67/5 (12)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.