Steve Jobs Sözleri

Steve Jobs’un Unutulmaz Sözleri, Steve Jobs’un Özlü Sözleri, Steve Jobs’un Önerileri, Steve Jobs’un Apple Hakkında Sözleri, Steve Jobs’un Ölüm Hakkında Sözleri, , Steve Jobs’un Tavsiyeleri, Steve Jobs’un Başarı İle İlgili Sözleri, Steve Jobs’un Problem İle İlgili Sözleri, Steve Jobs’un Proje İle İlgili Sözleri, Steve Jobs’un Yaratıcılık Hakkında Sözleri, Steve Jobs’un Zaman İle İlgili Sözleri, Steve Jobs’un En Ünlü Sözleri, Steve Jobs’un Resimli Sözleri, Steve Jobs’un Farklı Olmak İle İlgili Sözleri, Steve Jobs’un Sadelik Hakkında Sözleri, Steve Jobs’un Bilinmeyen Sözleri.

Dünyaca ünlü Apple markasının kurucusu olan dünyanın en iyi yazılımcılarından Steve Jobs’un özlü, en güzel sözleri:

Her zaman Apple ile bağlı kalacağım. Umarım hayatım süresince hayatıma dair bir tür iplik ile Apple ipliği, bir halı gibi dokunacak. Burada olmadığım birkaç sene olabilir, ama her zaman geri geleceğim.

Bazen hayat kafanıza bir tuğlayla vurur. Sakın inancınızı kaybetmeyin.

Bir gün öleceğimizi unutmamak, kaybedecek bir şeylerin olduğunu düşünme tuzağından kurtulabilmek için en gerçekçi yöntemdir.

Bir problemi çözmeye ilk başladığınızda, ilk bulduğunuz çözümler oldukça çok karmaşıktır ve birçok insan burada durur. Ancak devam ederseniz, sorunla yaşarsanız ve soğanın daha fazla katmanını soyarsanız, çoğunlukla çok şık ve basit çözümlere ulaşırsınız.

Büyük sanatçılar aşırır.

Cennete gitmek isteyenler bile oraya gitmek uğruna ölümü göze almak istemez.

Dünyayı değiştirenler ancak bunu yapabileceklerini düşünecek kadar çılgın olan insanlardır.

Bir proje ortaya çıkardığınızda ilk başta hatalar yapabilirsiniz, önemli olan hatalarınızı savunmak yerine bir an önce düzeltemeye çalışmaktır.

Yaptığınız hataları görmezden gelmeyin. Her biri birer hayat dersidir.

Yaratıcılık, bir şeyleri birbirine bağlamaktır. Yaratıcı insanlara bir şeyi nasıl yaptıklarını sorduğunuzda, kendilerini biraz suçlu hissederler çünkü aslında bunu onlar yapmamıştır, onlar sadece bir şey görmüştür.

Yaşamınızda, neyi ve kimi sevdiğinize iyi karar verin. Çünkü yaşamınızın ekseni, sevdiğiniz kişiyle, sevdiğiniz iştir. İşiniz, her zaman yaşamınızın en büyük bölümü olacaktır. O nedenle, hayattan tat almanın tek yolu, yaptığınız işi sevmektir. İşinizi sevebilmenizin tek yolu ise, onun güzel ve yararlı bir iş olduğuna inanmanızdır.

Bir sorunun çözümünü bulmaya çalıştığınızda, muhtemelen ilk çözüm yolu çok uzun ve karmaşık olacaktır. Eğer siz yola devam eder ve çözümün üzerine yoğunlaşırsanız daha basit ve şık çözümlere ulaşabilirsiniz.

Zamanınız kısıtlı, bu yüzden onu başkalarının hayatını yaşayarak harcamayın. Başkalarının düşüncelerinin sonuçlarıyla yaşama dogmasına takılıp kalmayın. Başka insanların fikirlerinin gürültüsünün kendi kalbinizin sesini duymanızı engellemesine izin vermeyin. Ve en önemlisi kalbinizin ve sezgilerinizin yolundan gidecek cesarete sahip olun. Kalbiniz ve sezgileriniz ne yapmak istediğinizi bilirler. Bunun dışındaki her şey teferruattır.

Eninde sonunda öleceğimi düşünmek, yaşamda büyük seçimler yapmama yardımcı olan en önemli etkendir. Çünkü yaşadığımız dünyaya ait tüm beklentilerimiz, gurur, kibir, başarı, başarısızlık gibi bu dünyanın sözüm ona önemli işleri, ölüm söz konusu olduğunda bir anda tüm önemini yitiriyor, tam anlamıyla kocaman bir ‘hiç’ oluveriyor.

Evrende iz bırakmak için bulunuyoruz.

Bu hayatta zamanınız sınırlı. O sınırlı zamanı, başkasının yaşamını yaşayarak harcamayın. Başka kişilerin düşünceleriyle yaşanan yaşam, dogmaların tuzağına düşmek demektir.

Güzel çekmeceli dolap yapan bir marangozsan arka tarafına kontrplak kullanamazsın, o taraf duvara dönük duracak ve kimse görmeyecek olsa bile. Orada bulunduğunu bileceksindir, bu yüzden arka taraf için güzel bir tahta kullanırsın. Geceleri rahat uyku uyuyabilmen için dolabın her tarfının kaliteli olması gerekir.

Hayatınızın her günü son günüymüş gibi yaşayın; bir gün haklı çıkacaksınız.

İleriye bakarak, yaşamdaki noktalarını birleştiremezsiniz. O noktaları ancak, geriye baktığınızda birleştirebilirsiniz. Bu yüzden noktaların gelecekte bir biçimde birleşeceğine şimdiden inanmanız gerekir. Bir şeylere inanmak, güvenmek zorundasınız. Kadere, yaşama, karma öğretime, neye olursa olsun, bir şeye kesinlikle inanmalısınız. Bu yaklaşımım beni hiç bir zaman düş kırıklığına uğratmadı; yaşamımdaki tüm farklılıklar, bu inançlarım sayesinde gerçekleşti.

Büyük sanat eserleri genel zevk anlayışına uymaz, onu geliştirir.

En iyisini yapın: Yaptığınız her işte en iyisini yapmaya çalışın. Başarı yeni başarıları getirir. Mükemmeliyet tutkusu olan insanları işe alın.

Yeterlilik yeterlidir. Diğer her şey fazlalıktır.

Farklı olun, farklı düşünün: Sıradan işler yapmaktansa aykırı işler ortaya koymak size farklılığı getirecektir.

Gerçek sanatçılar sadeleştirir.

Kendime dönüp ”En iyi yaptığım şey ne ve en çok neyi yapmaktan zevk alıyorum?” diye sorduğumda yenilikçi ürünler meydana getirmekte iyi olduğumu düşünüyorum. Yetenekli insanlardan oluşan küçük bir takımla çalışmayı seviyorum. Apple II’de ve Macintosh’ta da bunu yaptım.

Mezardaki en zengin adam olmak değil, yatağa yattığımda harika işler yaptık diyebilmektir benim için önemli olan.

Milyarlarca dolarlık IBM’in, temel hatası zaman zaman büyüyen her şirket gibi Apple’da da görülen bir hataydı.

Ölüm hepimizin paylaştığı kaderdir. Ölüm, hayatın en iyi ve tek icadıdır, her zaman yeniye yer açar. Yeni sizsiniz.

Kimi zaman yaşam bize tüm zorluklarını sunar. İşte o an yapmamız gereken tek şey, inancınızı kaybetmemektir. Yaşamımda beni ileriye götüren tek şey, yaptığım işe olan aşkımdır. Bundan hiçbir zaman kuşkum olmadı.

Küçük başlayın, büyük düşünün.

Lideri, takipçilerden ayıran innovasyondur.

Ölüm yaşamın en büyük icadı. O hayatı değiştiren bir ajan. Yeni bir şeyler yapmak için eskiyi temizliyor.

Sezgilerinizi ve kalbinizi takip edecek cesarete sahip olun. Onlar bir şekilde sizin nasıl bir insan haline gelmek istediğinizi biliyor.

Wozniak elektronik konusunda benden bilgili gördüğüm ilk kişiydi. Steve Wozniak hakkında söylediği söz.

Yani, Picasso’nun bir sözü vardır; ”İyi sanatçılar kopyalar, büyük sanatçılar çalar.” Biz de parlak fikirleri çalmaktan hiç utanmadık.

Steve Jobs resimli SozleriÖlümle yüz yüze gelme anını yaşamış bir kişi olarak size şunu kesinlikle söyleyebilirim: Kimse ölmek istemez. Cennete gideceklerinden emin olan kişiler bile ölmek istemezler.

Sadelik karmaşıklığın doruğudur.

Yaptıklarımla olduğu kadar yapmadıklarımla da gurur duyuyorum.

Başarılı olmanın ağırlığı, yeni başlayan olmanın ve her şeyden emin olmamanın hafifliğiyle yine değişti. Bu, hayatımın en yaratıcı dönemlerinden bir tanesine girmem için beni özgürleştirdi.

3.75/5 (16)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺