Star Wars Yıldız Savaşları Replikleri

Star Wars Yıldız Savaşları Serisinin Sıralaması Tarihsel Çekim Sırasına Göre Nedir, Star Wars Yıldız Savaşları Filminde Oynayan Oyuncular Kimlerdir, Star Wars Yıldız Savaşları Filmlerin En Güzel Replikleri, Star Wars Yıldız Savaşları Filmlerinin Yapım Yılları, Star Wars Yıldız Savaşları Filmlerinin Yönetmeni Kimdir, Star Wars Yıldız Savaşları Filminin Konusu Nedir, Star Wars Yıldız Savaşları Hakkında Bilgiler.

Özgün adı Star Wars Türkçesi Yıldız Savaşları serisinin yaratıcısı tam adı George Walton Lucas Jr olan Amerikalı film yapımcısı, yönetmen ve yazar George Lucas’dır.

George Lucas’ın Yıldız Savaşları serisi efsane bilim kurgu filmlerin başında gelmektedir.

Star Wars Yıldız Savaşları Sıralaması

Yıldız Savaşları serisinin ilk filmi George Lucas’ın yönetmenliğini yaptığı, Star Wars Episode IV: A New Hope, Yıldız Savaşları: Bölüm IV-Yeni Bir Umut 25 Mayıs 1977 yılında yayımlanmıştır. Daha sonra seri şu şekilde devam etmiştir.

21 Mayıs 1980 tarihinde Star Wars Episode V: The Empire Strikes Back, Yıldız Savaşları: Bölüm V-İmparator

25 Mayıs 1983 tarihinde Star Wars Episode VI: Return of the Jedi, Yıldız Savaşları: Bölüm VI-Jedi’ın Dönüşü

19 Mayıs 1999 tarihinde Star Wars Episode I: The Phantom Menace, Yıldız Savaşları: Bölüm I-Gizli Tehlike

16 Mayıs 2002 tarihinde Star Wars Episode II: Attack of the Clones, Yıldız Savaşları: Bölüm II-Klonların Saldırısı

19 Mayıs 2005 tarihinde Star Wars Episode III: Revenge of the Sith, Yıldız Savaşları: Bölüm III-Sith’in İntikamı

15 Ağustos 2008 tarihinde Star Wars: The Clone Wars, Star Wars: Klon Savaşları

17 Aralık 23015 tarihinde Star Wars: The Force Awakens, Star Wars: Güç Uyanıyor

Özgün adı Star Wars yani Yıldız Savaşları filminin İngilizcesi May the force be with you! olan ”Güç seninle olsun! Repliği filmin unutulmaz repliğidir.

Star Wars Yıldız Savaşları serisinde birçok oyuncu rol almıştır. Biz Star Wars Yıldız Savaşları serisinin başlıca oyuncularını yazayacağız.

Star Wars Yıldız Savaşları Filminin Oyuncuları: Harrison Ford, Mark Hamill, Carrie Fisher, Alec Guinness, Peter Cushing, Liam Neeson, John Boyega, Domhnall Gleeson, Adam Driver

Star Wars Yıldız Savaşları serisinde; Han Solo karakterini Harrison Ford, Luke Skywalker karakterini Mark Hamill, Prenses Leia Organa karakterini Carrie Fisher, Obi Wan Kenobi ya da bilinen diğer adı ile Ben Kenobi karakterini Alec Guinness, Grand Moff Tarkin yani Büyük Moff karakterini Peter Cushing, Rey karakterini Daisy Ridley, Poe Dameron karakterini Oscar Isaac, Finn karakterini John Boyega, General Hux karakterini Domhnall Gleeson, Kylo Ren karakterini Adam Driver, Qui-Gon Jinn karakterini Liam Neeson canlandırmıştır.

Star Wars Yıldız Savaşları Filminin Konusu: Luke Skywalker amcası ve teyzesiyle tarım işinde uğraşmaktadır. Ne kadar Akademi’ye katılıp ‘’Jedi’’ olmak istese de amcası buna karşı çıkmaktadır. Bu arada şeytani bir imparator galaksiyi ele geçiriyor ve “Ölüm Yıldızı” denilen, gezegenleri yok edebilecek güce sahip olan bir gemi yapıyor. Direnişçilerin başı olan Prenses Leia bu geminin planlarını ele geçiriyor ve R2-D2’nun içine koyuyor. Bu planların Obi-Wan Kenobi’ye ulaşması gerekiyor. R2-D2 önce Luke Skywalker’la karşılaşıyor ve birlikte Obi-Wan Kenobi’yi buluyorlar. “Ölüm Yıldızı”nı yok etmek için Han Solo ve Prenses Leia’yla birlikte imparatora savaş açıyorlar.

Star Wars Yıldız Savaşları filminin en güzel replikleri:

Tek bir şey için eğitildim ama uğruna savaşacak hiçbir şeyim yok.

Senin başladığın işi bitireceğim.

Güç seninle olsun!

Korku, karanlık tarafa giden yoldur. Korku öfkeye; öfke nefrete; nefret ise acıya yol açar.

Seni ilk gördüğümden beri tüm o yıllar boyunca, düşünmediğim tek bir gün geçmedi. Şimdi yine seninleyim ve acı çekiyorum. Yaklaştıkça acım artıyor. Sensiz kalma düşüncesiyle nefes alamıyorum.

Ben, senin babanım.

Deneme. Yap ya da yapma. Deneme diye bir şey yok.

Ölüm hayatın doğal bir parçasıdır. Tutma, onlar için yas. Duyma, onlara özlem. Bağlılık kıskançlığa yol açar. Gölgesidir hırsın, bu. Kendini, kaybetmekten korktuğun her şeyden vazgeçmek için eğit.

Star Wars Yildiz Savaslari Replikleriİnsanlar da aynı kumlar gibidir. Onları ne kadar çok sıkarsan, o kadar fazlası avucunun içinden kayıp gider.

Nefrete boyun eğme. O seni karanlığa götürür.

Buna inanamıyorum! Bu yüzden başaramıyorsun.

Prenses Leia: Seni seviyorum.
Han Solo: Biliyorum.

 

3/5 (17)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺