Sözün Miracı Dua-Ömer Döngeloğlu

Ömer Döngeloğlu’nun Sözün Miracı Dua Kitabını Oku, Ömer Döngeloğlu’nun Sözün Miracı Dua Kitabından Alıntılar, Ömer Döngeloğlu’nun Sözün Miracı Dua Kitabından Sözler, Dua Hakkında Kitaplar, Dua İle İlgili Kitaplar, Ömer Döngeloğlu’nun Sözün Miracı Dua Kitabı Hakkında.

Tv programcısı, yazar Ömer Döngeloğlu’nun Sözün Miracı Dua adlı kitabından alıntılar:

‘’Dua… Kulun Cenab-ı Hakk’a en yakın olduğu anlardan biri… Dua, mana itibarıyla istemek, çağırmak, davet etmek anlamlarına gelir. Dua, bir itiraftır. Kulun, halini en yüce makama arzıdır.’’

Sohbet meclisinin en hatırlı simalarından Ömer Döngeloğlu’nun, hayatımızın her anında zikredebileceğimiz dualarla örülü değerli çalışması “Sözün Miracı Dua” okurlarla buluşuyor!

Bu değerli eserle dua iklimine girecek, duaya iştirak etmenin huzuruna erecek ve hep bir ağızdan ‘’Amin!’’ demenin ayrıcalığına erişeceksiniz…

Sözün Miracı Dua eserimizi, “Kur an ve sünnette işaretleri bulunan, zamanın ve mekânın faziletli olanları vardır” hakikatinden yola çıkarak 2012 yılı Haziram’ndaki umremizde, mübarek üç aylardan biri olan Receb-i Şerif ayında, kimi kısmını Medine-i Münevvere’de ve Mescid-i Nebevi’de, kimi kısmını Mekke-i Mükerreme’de Kabe’de ve bir kısmını da İstanbul’da hazırlamaya çalışarak Rabbimizden tesirini artırmasını ümid ettik ve istedik ki en güvenilir kaynaklardan istifade edilerek hazırlanan bu eser, her müminin başucu kitabı olsun.

Rabbim o mübarek zamanlar ve mekânlar hatırına, oralarda yapılan makbul ibadetler ve dualar hürmetine, tüm dua ve ibadetlerimizi kabul eylesin.

Elinizdeki bu eserin hazırlanmasında çok değerli yardımlarıyla, destek ve fikirleriyle yanımızda olan Emine Eroğlu Hanımefendiye, muhterem Mahmud Ay Hocama, Ümran Tüzün’e ve emeği geçen herkese kalben teşekkürlerimi sunarım. Zira kula teşekkür etmeyi bilmeyen, Rabbine de hakkıyla şükredemez. Eserimizdeki duaların hâdiselerini, hatıralarını, hikâyelerini, sebeb-i nüzûlünü de sizlerle paylaşarak, her bir dua ile aktarılan âyet ve hadîs-i şerifleri hem kendi halimizle kıyaslamayı, duaya daha bir kuvvetle sarılmamızı hem de duanın gücünü daha kolay, daha somut olarak anlamamızın önünü açmayı hedefledik.sozun miraci dua omer dongeloglu

Büyüklerimiz, “Söz uçar yazı kalır” demişlerdir. Biz de gerek sevgili Peygamber Efendimiz’in^sav) gerekse diğer peygamberlerin ve salih kulların dua semâsına emanet ettiği o sadâları bir kez daha kaleme alarak, hem okunacak olan dualardan nasiplenmek hem de bir kez daha, Kur an ve sünnet kaynaklı bu müstesna duaların kalıcı olmasına katkı sağlamak istedik.

Gayret bizden, tevfik Cenâb-ı Hakk’tandır.

2.77/5 (13)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.