Sıfır Sayı-Umberto Eco

Umberto Eco’nun Sıfır Sayı Romanının Konusu Özeti Nedir, Umberto Eco’nun Sıfır Sayı Kitabını Oku, Umberto Eco’nun Sıfır Sayı Kitabından Sözler, Umberto Eco’nun Sıfır Sayı Kitabından Alıntılar, Umberto Eco’nun Sıfır Sayı Kitabı Hakkında.

Umberto Eco’nun Sıfır Sayı romanı Doğan Kitap’tan çıktı. Doğan Kitap tarafından yayımlanan Umberto Eco’nun Sıfır Sayı romanının çevirisini Eren Yücesan Cendey yapmıştır. Eren Yücesan Cendey’in Türkçe çevirisini yaptığı Umberto Eco’nun Sıfır Sayı romanı 176 sayfadan oluşmaktadır.

Sıfır Sayı adlı roman İtalyan yazar Umberto Eco‘nun son romanıdır.

Umberto Eco‘nun yeni romanı: Kötü gazetecilik konusunda bir rehber

Tam bir “kaybeden” olan Colonna (50), gazeteci Simei’den iyi bir iş teklifi alıyor: “Yazı işleri sorumlusu ya da benzeri bir şey” sıfatıyla bir yıl boyunca bir günlük gazete için hazırlanan 12 “sıfır sayı”yı yönetecek ve “asla çıkmayacak olan bir günlük gazetenin hazırlanışıyla geçen bir yılın öyküsü”nü anlatan bir kitap yazacak.

Patron Vimercate, bu gazete sayesinde “finans ve politika dünyasının güzel salonunu rahatsız edebileceğini kanıtladıktan sonra, olasılıkla bu güzel salon ona bu düşünceden vazgeçmesini rica edecek, o da Yarın tasarısını bir kenara kaldırıp güzel salona giriş yapma iznini koparmış olacak.”

Teklif sahibi Simei’nin de kendi planı var: “her şey suya düşerse kitabı yayımlarım. Bomba gibi patlayacak ve yayın hakkı adına bana belli bir gelir sağlayacaktır. Ya da, olur ya, birileri yayımlamamı istemez ve bana bir total verir. Net.”

Olaylar böyle başlıyor ve Eco gözde konuları aracılığıyla İtalya’nın 50 yıllık tarihini yeniden yazıyor: Gladio, bir Papa’ya suikast, başka bir Papa’nın öldürülmesi, hükümet darbeleri, gizli servislerle terör örgütlerinin karmaşık ilişkileri… Ve bir soru: Acaba Mussolini sağ mı?

Umberto Eco’nun Sıfır Sayı romandan alıntılar:Sifir sayi Umberto Eco

Sorun şu ki gazeteler haberleri yaymaya değil, örtmeye yarıyorlar.

Üniversite dünyasında ( o zaman öyleydi, tahminimce hala öyledir ) normal dünyanın tersine bir işleyiş vardı, babalarından nefret eden evlatlar değildi, babalar evlatlarından nefret ediyorlardı.

2.83/5 (6)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺